Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mennyit híztatok a...

Kismamák, mennyit híztatok a 25. hétig?

Figyelt kérdés

Én 2,5 kg-nál járok, nem tartom soknak meg alapból nem foglalkozom a kérdéssel, szerintem teljesen normális testalkatom van (nem kövér de nem is cérnavékony), 65 kg 173 cm, most így 67,5 kg vagyok 25 hetesen.

Viszont a védőnő minden alkalommal teszi a megjegyzéseit. Hozzáteszem, hogy ruhában és csizmában kell a mérlegre állni , első alkalommal még kérdeztem, hogy ne vegyem le legalább a cipőt? Mire legyintett, hogy nem kell. Második alkalommal mentem hozzá, akkor fél kg-al többet mutatott a mérleg és rögtön megjegyezte, hogy "hát nem hízott sokat, de azért oda kell figyelni az étkezésre!"

Most hogy 25 hetesen voltam nála, megint mondta hogy " a súlyára figyeljen oda".

Tényleg gond lenne, hogy ennyit híztam? Amúgy 2. baba, és az elsővel is így alakult a súlyom, kb. 8 kg jött rám a szülésig.


2015. márc. 18. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 kg-ot, abszolút nem látszik sehol rajtam, 22.4-es normál BMI-vel indultam.
2015. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért se jártam védőnőhöz. Nekem az orvos elég volt. Összesen 8 kg-ot híztam a végéig, aránylag egyenletesen jött fel. Szülés után eredeti súlynál voltam.


Az nettó hülyeség, hogy az anyának híznia kell. NEM KELL zsírt felhalmozni, hacsak nem orvosilag soványan kezdte a terhességet (18 alatti BMI).

A súlynövekedést a magzat, méh, vér, méhlepény, stb súlya adja, ez összesen 6-9 kg a terhesség végére.

2015. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan csak 24 hetes vagyok, de már 7 kg-ot híztam. Én kicsit kikaptam a dokitól emiatt, a védőnő viszont azt mondta, hogy nem para, de azért figyeljek oda most már jobban arra, hogy mit eszem. Azóta tornázom és figyelek, most megállt a hízás szerencsére :) Ráadásul fogalmam sincs, hova híztam a hasamon és a mellemen kívül :D ugyanazokat a nadrágokat hordom, nem is szorít, szóval nem értem, hova tűnt rajtam ez a 7 kiló
2015. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En 174 cm magas vagyok, ikrekkel voltam terhes, es a 25. het kornyeken +12 kiloval voltam tobb!! Az ikreim 7 es fel honapra szulettek, a 33. heten +20 kg-mal voltam tobb, mint az eredeti sulyom, ami 58 kg. Mar 7 honaposak az ikreim, es 56 kg vagyok. Egyaltalan nem erdekelt a sulyom a terhesseg alatt, m igy is kegyetlenul megviselt a terhesseg, es ezer mas dolog volt, amire figyelni kellett.


Viszont egeszsegesen taplalkoztam, m rengeteg zoldseget, gyumolcsot es rostokat ettem. Vegulis, amit kivant a szervezetem, de abban semmi karos nem volt.


Szerintem egyaltalan nem sok a 2,5 kg, ne aggodj emiatt :)

2015. márc. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok 30 hetes. Már plusz 10 kilónál járok. Diétáznom kéne,de nem megy. Első terhességemmel 18 kilót híztam a végéig.
2015. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia.Egyáltalán nem híztál sokat,inkább ellenkezőleg..én a 25.hétig 4 kg-ot híztam,most vagyok 34.hetes,6 kiló plusznál tartok.Magam sem értem,hogy lehet ennyire kevés,mert én a másik két terhességem alatt már jóval 10 kiló folott jártam 30 hetesen.Szülni az első lánykámmal plusz 12, a másodikkal plusz 15 kilóval mentem szülni.Szülés után 2 hónappal már veresenysúlyomnál voltam.Szóval emiatt ne aggódj.
2015. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem sok a 2,5 kiló. Én normál súllyal kezdtem a terhességet, most 36 hetesen járok plusz 9 kilónál, de ebből 7 már a 26. hétre rajtam volt. Nem látszott, és a sem a védőnő, sem az orvos nem találta soknak akkor sem. Végig ugyanúgy odafigyeltem az étkezésre, nem változtattam közben.


Teljesen egyéni szerintem, hogy mikor jönnek fel a kilók - nekem a közepén jött fel több, azóta meg stagnál, miközben a baba szépen növekszik. Remélem, hogy a legvégén nem jön már fel sok - bár az utóbbi időben inkább szomjas vagyok, mint éhes, és nem is tudok egyszerre sokat enni a pocak miatt :D

2015. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 kilónál tartok, de 50 kilóval kezdtem, nagyon sovány voltam. Pikka pakk feljött pár kiló, ahogy elkezdtem napi 3-szor enni :) Azóta havonta 2 kilót hízok, nem eszek sokat, de sajnos a nagyobb mozgásokról letiltott a doki, így nem is csoda, ha a rendszeres étkezés meghozza a hízást. Doki sokkalja, védőnő szerint most vagyok csinos :) Nem mellékesen a férjem szerint is. Koplalni nem áll szándékomban, tornázni, biciklizni nem enged a doki, hát mit csináljak, hízok apránként.
2015. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én duci vagyok, 2 kg jött fel a 25. hétig, de minden **** alkalommal megkapom a dokitól hogy diéééééééééééta... rosszul vagyok már töle..
2015. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én semmit nem híztam a 25.hétig.

Bár nekem jó fej volt a védőnőm,soha semmi rosszat nem mondott, sőt. Mindig mondta,hogy "jajj majd lemennek azok a kilók szülés után,ne stresszeljem magam ezen:)

2015. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!