Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a babam vegig csak farfekve...

Ha a babam vegig csak farfekveses, megfordulhat meg?

Figyelt kérdés

Lassan a 30. hetbe lepek, de meg farfekveses a pici. Egyszer sem volt fejvegu, mert mindig lent erzem a rugasokat. Mivel nekem fekudnom kell, ezert ha akarna, igy is befordulna a jo iranyba? Vagy igy nehezebb? Lehet igy is marad, mert igy jol erzi magat? Vagy rovid a koldokzsinor? Ezt meg tudjak nezni uh-on? Mert jovo heten megyek, akkor rakerdezek.

Kerlek ne azt irjatok h van meg ido es az utolso pillanatban is megfordulhat. Ez oke, de olyanok valaszat varom, akik hasonlo cipoben voltak, vegig igy fekudt a baba, nem forgolodott ossze-vissza es mellette raadasul az anyanak fekudnie kellett. Mert gondolom a gravitacio segitsegevel konnyebben fordulnak, nem? Vagy nincs koze hozza?


2015. márc. 22. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még bőven van ideje megfordulni.
2015. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt, végig faros, talán egy uh-on mondták harántfekvésűnek. Ő nem fordult be, de nálunk családi halmozódás is van (a férjem is faros volt, ugyanúgy lábtartással, ami a farfekvés egyik ritka típusa).

Valahol olvastam, hogy amelyik baba szinte végig faros, az kisebb eséllyel fordul majd be a végére. Szorítok, hogy neked beforduljon! :)

Én is baromira untam a "mégbármikorbeforfulhat"-mondatokat, főleg mert éreztem, hogy nem fog.

A második babóm.al semmi ilyesmi nem volt, mint a nagykönyvben... Nála ismertem meg milyen a gyomor-és bordarúgdosás, mert az elsőt mindig csak lent éreztem, ahogyan te is. :)

Szorítok, írj majd mi lett veletek!! :)

2015. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy szerintem a fekvés nem sokat nyom a latba, nem hiszem, hogy amiatt lenne még farfekvésben. A másodikom pont egy éjszaka fordult be, rendesen megéreztem.
2015. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lányom végig faros volt, minden egyes uh-n! 35 hetesen fordult be (nagyon fájt, elég kényelmetlen volt már ahogy átfordult, szétfeszítette a hasam), a 36 hetes uh-n már fejvégű volt.

Tehát van rá esély, hogy megfordul. Akkor én is nagyon aggódtam, és azt hittem már biztos nem fog megfordulni, hiszen végig faros volt. De mégis úgy döntött, hogy irányt vált. :)

Bár nekem nem kellett feküdnöm, de nem is voltam aktív kismama, főleg nem a végén. A babád pedig vízben úszkál, tehát neki még nem a gravitáció számít ilyenkor!


Ha pedig nem fordul meg, akkor annak oka van. Úgyhogy, tudom nem könnyű, de meg kell békélni a helyzettel.

2015. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszonom! :)

2-es! Az elso babam meg vegig fejvegu volt. :) Mindig fent rugdosott, meg eleg hamar beekelodott a buksija is, tudtam h nala nem lesz "gond", siman fog menni. Most a 2.-al nem erzem azt h siman fogom tudni megszulni. Persze ha nincs valasztas, akkor csaszar, az o erdeke minden. En nem mernem farosan megszulni. Milyen a labtartasos fekves? Lent van a laba, vagy maga elott?

Szerdan megyek dokihoz, kivancsi vagyok h addig fog-e forgolaszni, de mindenkeppen irok ide. :)

Valoban, igaz, hisz sok helyrol hallottam mar h ejszaka fordultak meg a babak, akkor tenyleg nincs jelentosege itt a gravitacionak.

2015. márc. 22. 16:51
 6/16 A kérdező kommentje:

Koszonom Neked is 4-es! :)

Igen, en is ugy hallottam h ha nem forgolasznak, akkor annak vmi oka van. Pl a rovid koldokzsinor is. Es ha ez tenyleg igy van, akkor inkabb maradjon ebben a helyzetben, nehogy vmi nagyobb problema legyen. Inkabb en szenvedjek csaszar utan, minthogy vmi komplikacio lepne fel. Ezzel biztos mindenki igy van. :)

2015. márc. 22. 16:56
 7/16 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A lábtartásos farfekvésnél a lábfejek vannak a méhszájnál, guggolva-törökülésben van a baba. Ilyenkor nem engedik a sima szülést, mert legtöbbször elakad a baba a szülőcsatornában. Ha simán van (feneke a méhszájnál, lábak nyújtva), akkor igen. Nálam nem látta szülés előtt a doki, hgy van a lába, rám bízta a döntést meg akarom-e próbálni, nem akartam. Császár után újságolta, milyen jó döntést hoztam, mert így nem tudtam volna megszülni a kislányomat természetes úton.
2015. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szerencsere milyen jol dontottel! :) Ezt majd azert megkerdem a dokimtol h pontosan hogyan is fekszik a babam es megirom szerdan. :)
2015. márc. 23. 08:55
 9/16 anonim ***** válasza:
Oké! :)
2015. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Hajrá!

2015. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!