Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg látszódnia kell a 12....

Tényleg látszódnia kell a 12. ultrahangon a baba hasi erének?

Figyelt kérdés

ismerősömnek mondta az UH-t végző doki, hogy nem látja, és ez baj. Aztán továbbküldték másik UH-ra és ott is ugyanazt mondták.

Érdekes, nekem 12. UH-n semmiféle hasi érről nem tett említést a doki.



2015. márc. 24. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondta soha a doki. 3 gyerekes
2015. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolgot néznek a 12 hetes ultrahangon, az orvos nem sorolja fel egyenként hogy miket néz meg, hiszen felét nem is értené egy átlag ember aki nem orvos. Viszont ha valamit nem lát rendben azt nyilván kiemeli. A főereket kiemelten nézik a 12. hetes UH-n. Nyilván fontos ez az ér a baba későbbi fejlődésének szempontjából. Kívánom hogy minden rendben legyen!
2015. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamit erről beszélt a dokim. Pont a szivhang előtt mutatta azt is. Nevét is mondta de nem dereng. Persze nem tudom hogy ez az vagy sem. De valami ér volt. Viszont ha nincs meg és akkora baj lenne akkor biztos nem is számít, olvasni se olvastam semmit ezzel kapcsolatban. Tudtam miket fog nézni de ezt pont nem.
2015. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fontos, igen, akkor is nézik ha külön nem mondják el.
2015. márc. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mindenkinek megnézik, de ha minden rendben vele, nem mondják el külön. Rengeteg apróságot megnéznek az ultrahangvizsgálatok alkalmával, ha mindent külön felsorolnának kétszer annyi idő lenne, ráadásul egy csomóan meg is rémülnének, hogy ennyi mindennel baj lehet. :)
2015. márc. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5.: Nagyon örülnék, ha csak kétszer annyi lenne :D Szerintem sose mehetnék haza, ha az orvos mindent elmagyarázna a kismamáknak az FHR-től az itt is kérdezet a.umb.-on át a normál echogenitású beleken és a szívtengely álláson keresztül mindent.

Szerintem csak a magzatvízről lehetne fél órát mesélni és akkor még mindig sokat kihagyna belőle :D

2015. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen, akkor jóval alábecsültem a dolgot. :) Én is erre gondoltam, hogy a szonográfus rápillant, látja, hogy jó, és már nézi is a következőt. Pár másodperc neki, hiszen napi több tíz ultrahangot csinál, már van hozzá szeme. Ha elmondaná egyenként, akkor a kismama visszakérdezne, és ott ülnének órákig.


Mindenhol azt olvasom, hogy a rövid ideig tartó ultrahangvizsgálat nem aggodalomra ad okot, hanem éppen ellenkezőleg. :)

2015. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!