Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 és fél honapos terhes...

3 és fél honapos terhes vagyok, még mindig hányok, és fáj a fejem már terhességem kezdete ota. Szeretnék tanácsot kérni aki igy van/volt, hogy mivel tudta enyhiteni a tüneteket és meddig tartottak ezek körülbelül?

Figyelt kérdés
Voltam már korházban is a sok hányástol. Mondták, hogy álltalaban 3 honapos korig tart, de van akinek végig. Nagyon remélem hogy nem fog Nekem végig. Minden kismama aki igy van minnél hamarabbi jó közérzetet, egezséget és boldog baba várást kivánok!

2015. ápr. 2. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, en 17 hetes terhes vagyok es csak par napja nem hanyok.

Fejfajasra nekem egy gyenge kave segit es az alvas. A hanyingeremre jo a hideg kola vagy estenkent egy alkoholmentes sör. Par napja felfaztam es c-vitamin pezsgötablettet iszok, tözegafonya izesitessel. Azt vettem eszre, hogy a reggeli hanyingert teljesen elmulasztotta. Nagyon finom es jol esik.

Remelem hamarosan jobban leszel es elvezheted a terhesseget :)

2015. ápr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én terhesség elött se nagyon kavéztam most meg a koffein tartalma miatt kihagyom inkabb, az alkohollal a sörrel is igy vagyok. A pezsgötablettát azt ki probálom. Köszi szépen, és további boldog babavárást
2015. ápr. 2. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok. Terhesseg elött en sem ittam sört vagy kolat, de ezen az oldalon tanacsoltak es nekem bevalt.
2015. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nagyon Cola ellenes vagyok, tanacsoltak Nekem is, fél literesnek körülbelül a felét tudtam meginni és az is visszajött, ezse segitett Nekem
2015. ápr. 2. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Ami meg jolesett neha, az a hideg gyumölcsturmix. Leturmixoltam fagyasztott epret egy par szem piritott dioval, egy kis mezzel es tejjel. Jegesen ittam meg szep lassan.
2015. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is az 5. hónapig hánytam, nekem valamennyit enyhített rajta a Zérókóla, Korpovit keksszel.
2015. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

16 hetesen hánytam utoljára, nekem addig tartott. Sajnos nincs kőbe vésve, hogy a 12. héttel ez eltűnik, én is vártam az első trimeszter végét, mint a messiást, aztán nem történt semmi :D

Fagyival, jégkrémmel próbálkozhatsz még, illetve nekem a levesek könnyebben csúsztak. Gyakorlatilag annyi ellenszer van erre, hogy egyél/igyál meg bármit, amit egy kicsit is megkívánsz, ne azt nézd, hogy nem éppen egy vitaminbomba. Majd ha vége ennek az időszaknak, viszel be elég vitamint.

2015. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugtasson meg a dolog, hogy a rosszullét -nálam például- egyik napról a másikra múlt el. 35 napig egy vödörbe lógott a fejem, azt hittem nem élem túl. A sok öklendezéstől megrepedtek a hangszálaim és vért öklendeztem. Annyira rosszul voltam, hogy csak a túlélésre játszottam. A 36.napon felébredtem és semmi. Elmúlt. Kitartás!!!
2015. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fejfájás lehet a sok hányástól is. Ugye a hányás során nagy mennyiségű folyadékot veszítünk amit nehéz teljesen pótolni úgy, hogy bent is maradjon.

A hányinger sajnos tényleg szerencse kérdése, van akinek 12 hetesen enyhül, de ez nem törvény szerű. Ettől függetlenül bármelyik nap enyhülhet, bízzál ebben. Sok kismama van akinek 14,15 vagy akár 16,17 hetes korban szűnik meg a hányás-hányinger, bármelyik nap lehet a javulás.


A hányingerre a b6 valamilyen szinten jó, inkább ampullában mert gyorsabban felszívódik és nincs annyi egélye visszajönni. Még a gyömbérből készített teára is esküsznek de sajnos olyan rossz íze van, hogy nem biztos hogy megmaradna.


Mihamarabbi jobbulást!

2015. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!