Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok, és mi a vélemén...

Mit gondoltok, és mi a véleményetek a Lifenetwork, NatGEO terheséges, szüléses filmjeikről?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 12. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

A Nat Geo-n is van? Azt nem is tudtam.

A Lifenetwork-ön szoktam nézni őket, a Hadas Kriszta-féle szülőszobás tök jó, és a Hazajön a baba is, meg volt egy harmadik is (Terhes terhesség talán?). Érdekes, hogy Amerikában szülés után hazaengedik őket, akkor is ha császárosok.

2015. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A "Hadas Kriszta-féle szülőszobás" egy horrorfilm. A szánalmas magyar szülészeti rendszer minden baja ott van a szemünk előtt, és szomorú, hogy normálisnak tartjuk a kemény vajúdás alatti papírmunkát, a doki és szülésznő beszólásait, a hanyatt fekve nyomást és hasbakönyöklést. És ez megy adásban, és senki nem szól, hogy EMBEREK, MI EZ???
2015. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A NatGeosat en se neztem, csak a Lifenetworkon. En szeretem ezeket, youtubeon fent van a regi Kandasz Andreas, azt is vegigneztem.
2015. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lifenetworkon Szülőszoba (Birth stories az eredeti angol cime)Apa képző


A Natge-on 1 ismeret terjesztő volt,megtermékenyitéstől a szülésig bemutatja,.baba a mama hasában hogy fejlődik,tudományosan bemutatja .

2015. ápr. 13. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is szoktam nézni, egyszer láttam ilyen hasbakönyöklőset azt hittem elájulok. Amúgy nagyon szeretem a műsort csak annyira mindent telibe mutatnak nekem ez sok.
2015. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Hadas-féléből egyet láttam, nem is tudtam, hogy más is van/volt a Lifenetworkön. Azt az egyet pont a férjemmel néztem, hát tényleg horror főleg, ha azt nézzük, hogy mivel ott van a tv ezért mindenki szuper aranyos és kedves és udvarias és tuti, hogy olyat is lehet, amit amúgy nem. Na ebben a részben csóri kismama ahogy bement CTG-re rákötve feküdjél, aztán kötötték az oxy-t, végig feküdnie kellett, kinyomás szintén fekve háton, úúú hát pont kell vágni a gátat na nem baj.. Aztán egyetlen pillanatra mutatták az arcát mikor varrták a gátját, na az mindent elmondott arról, hogy mennyire van érzéstelenítve...

A férjem csak annyit kérdezett, hogy ha a kamerák előtt ilyen, akkor milyen, ha nincs kint a tv és eddig is értette miért lehet jobb a magán kórház, de már "nem is engedné" hogy államiba szüljek.

2016. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és amíg oxi nélkül vajúdott addig még egész jól elvolt, de mikor bekötötték neki, onnantól kedzve már kérte az epit, amit amúgy meg is kapott, de feltételezem, ha nem lett volna ott a kamera, akkor jött volna a szokásos szöveg, hogy majd jön a kolléga, utána meg, hogy jaj már mindegy, már nincs is rá idő.
2016. márc. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok. Megnéztem a neten még pár epizódot és ez tényleg nagyon gáz. A körülményeket nem úgy értem, hogy ronda a csempe vagy ilyesmi. De pl. ott voltak az ikres szülők, akiknél az anyukát hazaengedték, a babák meg inkubátorban voltak ugyanott addig, míg anyuka is bent volt, aztán vitték át őket a gyerekkórházba. És akkor anyuka hazamenetele napján még nem látta a babákat, mert először "nem nyitották ki az ajtót" és mikor megint mentek, akkor meg kinyitották és hát jaj lemaradtak, mert "pont most vitte el őket a mentőautó" A félreértések elkerülése érdekében egy héttel a szülés után "csak" átszállították a babákat, nem rosszul lettek, nem sürgős volt. És kvára elvitték őket úgy, hogy anyukának nem is szóltak, hogy figyeljél már akkor most viszik át a babáidat, ha meg akarod nézni őket még itt is, akkor gyere, vagy valami, hanem ja, ma még nem láttad, hát bocsika, márt átvitték őket, menjél utánuk a Madarász utcába, ha kíváncsi vagy rájuk. Ez milyen már?


De úgy általában is látszik, hogy egy csomószor csak csinálják a dolgokat és akkor úgy áll neki kérdezősködni a stáb, hogy most akkor mi van, meg miért, meg mi ez, meg mit jelent és minden jó? Vagy látszik, hogy amúgy eszébe se lenne felvilágosítani anyukát, de utána eszébe jut, hogy ja ezt lehet, hogy illene és most még kameráznak is, hát akkor odavetek neki valami magyarázatot, de lehet, hogy olyat, amit meg se ért. Pl. volt egy gyerek orvos egy picike 34. hétre született babánál és az istennek se mondta volna, hogy rendben van amúgy, hanem látszott rajta, hogy semmi kedve tájékoztatni az ott lévőket, az anyát, csak ilyen nagy kegyesen, hogy hát olyan, mint egy 34. hétre született. És akkor kérdezik, hogy de a súlya jó, nem? Hát nem a súlya a lényeg ilyenkor. Akkor mi? Már én voltam úgy, hogy mondjál már valamit akkor ba meg! Hát épp most született meg valakinek a babája, annyira nem volt vészhelyzet, hogy rohangálás meg sietés legyen, akkor még is miért nem fért bele, hogy odamenjen anyához és elmondja neki mi a helyzet, és mi fog történni? Még látszott rajta, hogy irritálja, ha valaki érdeklődik, hogy most akkor mi van.


Ez egyszerűen borzasztó! Úgy bánnak a nőkkel, mint valami szellmifogyatékos dísztárggyal.

2016. márc. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!