Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni? 25 hetes...

Mit tudok tenni? 25 hetes kismama vagyok tegnapi laboreredményem nem lett túl jó. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Januárba a 12 hetes laborvizsgálatomon megállapitották a vérszegénységet ,azóta szedem a vas gyógyszert a gravida vitamin mellé. Ma a leletem viszont a vörösvérsejt, karbamid, hemoglobin,hematokrit alacsony... ez miért van ? Ha normálisan szedem a vasat is . ne haragudjatok ,első terhességem és nincs ebbe tapasztalatom, terhességem előtt nem voltam vérszegény. A vizeletembe meg a nitrit lett pozitiv. Az ellen mit tudok tenni? előre köszönöm a válaszokat!!:)
2015. ápr. 15. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Bizd a laboreredmenyedet az orvosodra. Majd o megmondja mit csinalj.

Ne kezdj ongyogyitasba.

2015. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem és anyának is alacsony a hematokrit, terhesség előtt is folyamatosan az volt. A doki pedig mindig elnezett az eredmény nellett szóval szerintem nem is számít, persze ha komoly eltérés van akkor az lehet más. Azt nem írtad le.


A vérszegénység valamilyen szinten átlagos terheseknel, a megnott vermennyiseg miatt van. Szinten az előző, nem mindegy mekkora az eltérés. Hemoglobin egyebkent vashiany miatt szokott alacsony lenni. Vasad ha rendben van akkor nem lényeg. Karbamid nekem is alacsony volt, én ahogy néztem, inkább a magas érték a rossz. Nekem volt gond azzal is de nem foglalkozott vele az orvos. De minimális eltereseim voltak.

Nitrit lehet felfázás is ha van bacid is. Nem akarok hülyeséget írni de a ver karbamid szintje a vesét jellemzi tehat nagy eltérés esetén szokták vizsgálni de a kreatin szinted nem említetted, ha a karbamid és kreatinin érték is rossz inkább az jelent különösebb bajt. Így szerintem nem.


Annyit tehetsz, hogy ha jelentős eltérések vannak a leleten akkor elmész vele dokihoz. Minimális eltérésekkel nem igazán kell foglalkozni.

2015. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!