Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbabás kismamák, hogyan...

Kisbabás kismamák, hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom. Mostanában többször volt beteg is, talán ezért, talán pont csak ilyen korszaka van, v. talán tényleg elkényeztetem, de mindig rajtam csüng. Kézbe kéri magát, kézben altatom stb. Pedig már elmúlt 10 kg, és valóban sokszor fárasztó.

De! Kiderült, hogy jön a kis tesó!! Aminek nagyon örülünk!

Mit tegyek, h. mindkettőnek megfeleljek? Nem szeretném, h. az emelgetés a terhesség rovására menjen...


Ja, és a család még nem tud a dologról... (csak a férjem)


2010. febr. 20. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A kézben altatásról szerintem mindenképp érdemes leszokni, nem csak mert babás vagy... :o)

Egyébként nálunk is pont így volt, 23 hónap lett a korkülönbség. Én emelgettem, aztán ahogy nőtt a pocakom, úgy egyre nehezebb lett, eljött az idő, amikor már nem tudtam megemelni, nem ment...

Megtanult szépen egyedül bemászni az etetőszékbe, kiságyból kivettük a kivehető rácsokat és egyedül mászott ki-be, a fürdetést apa csinálta.


Nemrég volt itt erről egy kérdés. Emelgetni nem azért nem szabad, mert a pocaklakónak lehet baja (ha sajnálatos módon történik vele valami, az majdnem biztos, hogy amúgy is megtörténne, nem az emelgetések miatt), az anyára nézve káros, mert a kilazult szalagokkal nagyobb a balesetveszély (boka meghúzódik, vagy derék/hát stb.)


Egyébként gratulálok, és sok örömöt nektek!

(Szerintem szuper korkülönbség ;o)

2010. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia.10hónapos volt a "nagy" fiam,mikor újra babás lettem.Eleinte nem is volt gond,persze okosan emeltem,nem hasból...de ahogy egyre kezdett nőni a pocakom,nehezebb volt.Én kicsikém is már 11300g,és sajnos csak ringatva aludt el.Eddig!Kicsivel több mint egy hónapja már csak felveszem,egy két percre,és utána leülök vele a kanapéra,úgy alszik be,majd lerakom az ágyunkba és én is mellé telepedem pihenni.

Január elején,mikor is 14hónapos múlt szoktattam ki a kiságyból a szobájában lévő heverőre.Pikk-pakk megszokta.Kb 1,5hónapja (mikor is megállapította a doki,hogy 3100 a méhszáj)már nem kézben viszem miden hová(pl.szobából a fürdőig,vissza,a konyhába)hanem megy a saját lábán.A babakocsit is a 2-3 lépcsőfokon üresen viszem le,és utána sétálunk a manóval.Ez nálunk szépen bevált.Csak vacsira használjuk az etetőszéket(de azt sem soká)a többit az ölemben ülve eszi,velem.Nagyon sokat hagyom egyedül kibontakozni.Pl játszik a nappaliban én meg a kanapén pihenek.Mert mostanában sokat keményedem.Ha elesik,megüti magát sem kapom fel hirtelen,hanem megpróbálom úgy megnyugtatni,hogy leguggolok elé,és odahúzom magamhoz.

Igaz én már 26+5hetes vagyok.De ha jót akartok magatoknak,akkor már most kezd fokozatosan leszoktatni a rajtad csüngésről.Eleinte nekem is rossz volt(hiányzott) de hosszú távon jobb lesz.

És már intenzíven bevonom a tesó érkezésébe.Ugye már jó nagy a hasam,és hívom,hogy beszéljen,simogassa meg a pocakom,mert benne van a pici baba.És akkor jön,mondja hogy baba,és simogat :-)

Boldog babavárást!

2010. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Amúgy mi is nagyon jó időzítésnek gondoljuk.

Az altatással már valóban próbálkozunk az ágyban elintézni, este már ott is alszik el. De a nappali egyszeri alvásnál, szinte le kell fogni, mert "nem ér rá" elaludni. Már 1 hónapja rendes gyerekágyban alszik, így gyakorlatilag önállóan közlekedik az ágyba is. A gondom azzal van, h. mostanában állandóan nyűgös, hisztis és egész nap cipeltetné magát! ... talán a foga bántja.

De a lényeg, h. a cipeléstől elvileg akkor a kis tesónak nem lehet baja?

2010. febr. 20. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:

szia! a védőnőm azt mondta nem volt még olyan kismamája, akinek bármi baja lett volna a nagyobb gyerekének emegetésétől, ellátásától :) épp a napokban beszéltem vele erről, azt mondta, valahogy az édesanyák az ilyen teherhez hozzászoknak, beleszoknak.

én ezt csak alátámasztani tudom, most 1 hónapos a kislányom, a bátyja pedig 16 hónapos. terhesen végig emelgettem a "nagyot", mert muszáj volt, semmi gondom nem volt belőle. a méhszájam egészen a terhességem végéig zárt volt.

ettől függetlenül jó, ha az ember szép lassan "függetleníti" magától a nagyobbat, mert amikor már ott lesz a pici, nem fogod tudni ölben altatni a nagyot, ha épp a kicsi sír, szoptatni kell stb.

gratulálok és jó egészséget kívánok!

2010. febr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!