Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Népi hiedelmek, fiú-lány?...

Népi hiedelmek, fiú-lány? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem arra lennék kiváncsi, hogy valaki csak 1 népi hiedelem alapján bejött e, hogy fia vagy lánya lesz e, hanem, hogy esetleg, több is stimmelt e? Pl. hasforma, édesség-sós-savanyú, hányinger, pici szivverése?

Úgy hallottam, ha a kismama az elejétől rosszul van, édeset kiván, és a baba szivverése is 50 felett van, ez mind mind kislányra utal. Annyira szeretném, ha bejönne. Nálam ez ezek állnak fent. Elhiszem, hogy 1-1 hiedelemre nem lehet adni, de esetleg ha több is egybevág? Sajnos még nem mutatta meg magát a kicsike :(



2015. ápr. 26. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
meg kell nézni tükörben, ha csíkos akkor ne féltsd a fejét
2015. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Olyan NÉPI hiedelem nem lehet, hogy mennyi a baba szívverése, mert azt ezelött 30 évvel még senki sem tudta a megszületése elött.


Ettöl függetlenül nekem két lányom van, és soha nem kívántam édeset a terhesség alatt.

Az elsövel sokat voltam rosszul, a másodikkal egyetlen egyszer sem.

Viszont a fiammal kb félidöig.

2015. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Édességet kívántam minden egyes nap, mindenki mondta, hogy biztos kislány, én meg leteremtettem őket, hogy nem igaz, mert fiú. Az elején sokat voltam rosszul, és undorodtam az ételektől. 50 felett volt a szívverése, és egyedül a hasam formája utalt arra, hogy kisfiú. És a csík a hasam közepén. Nekem azt mondták, ha köldök fölött is megy, akkor fiú. Sosem mutatta magát, ma már két éves egészséges erős nasigyáros kisfiú :)


Ismerősöm terhes, mindentől rosszul van, vagy kijön belőle minden, és fia lesz :D


Kolléganőm nem volt rosszul, sósat evett, és savanyút, összvissz 2x volt hányingere kislány lett neki...

2015. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Fiamnal:

- Rosszul nem voltam, csak szagundor

- Tele voltam pattanassal

- Az extra extra savanyú dolgokat kívántam


Most:

- Semmi rosszullét, még szagundor sem

- Semmi pattanas

- Semmi kivanossag

Igaz még csak a 7. Hétben vagyok, de az első terhessegemnel ilyenkor már jelen voltak a tünetek.

Ez alapján még bármilyen nemű lehet a 2. Baba. :-)

2015. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amit én magamon tapasztaltam azok alapján, csak lányom lehetne.egy kicsit bele is éltem magam.minden ami a lanyokra utal az megvan nálam is.aztán találtam egy gombostyűt.és akkor olvastam ha egy kismama gombostyűt talál fia lesz. Most 30 hetesen kiis derült hogy kisfiam lesz megint. Pedig az első várandóságom teljesen más volt, és arra szintén minden fiús hiedelem stimmelt.
2015. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"a baba szivverése is 50 felett van"


Ez minden magzatra igaz. Eleve 80-85-ös pulzussal indulnak az ~5. hét környékén és ez csak növekszik a terhesség közepéig, és onnan is csak 120-180-ra csökken.

2015. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Én ezt a csíkos dolgot még nem is hallottam :) Viszont most már lassan betöltöm a 19. hetet, és nem látszik a csík a pocakomon. Lehet nem is lesz?
2015. ápr. 26. 13:49
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem valamikor a 2 trimeszter végén jött ki, de például anyunak végig volt a hasán velem, az öcsémmel meg csak köldökig, szóval ez is lutri. Kinek mi. Én nem hiszek ezekben, bár én 6 éves koromban kijelentettem, hogy az első gyerekem fiam lesz :)

Nekem mondjuk egy cigány nő jósolta ugyanígy, és bejött neki. Én a véletlenek összjátékának tudom be, nem akartam elbízni magam. Bár a terhességem alatt minden lányos dologtól undorodtam, és nem tudtam megmagyarázni, miért...

#3

2015. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem több nem stimmelt. Édesség megy bőven, minden nap volt hányingerem, pattanásos az arcborom. A terhesség elején főleg de most is. 17 hetes vagyok most, a pocakból még nincs mit jósolni. De az orvos pedig fiút tippelt.
2015. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem fiam lesz,nem volt hányingerem és a sósat meg az édeset kívántam felváltva :)
2015. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!