Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vesemedence tágulat bal...

Vesemedence tágulat bal oldalon 20mm, jobb oldalon 17mm,34 hetes terhességnél, van ok az aggodalomra?

Figyelt kérdés
Egy hónapja még csak a bal oldalit látták, akkor az 8mm volt. Az orvos annyit mondott, hogy ha kint lesz a baba, akkor többet tudnak, addig 2 hetente uh. Interneten nem nagyon lehet találni semmit ezzel kapcsolatban. Jövő hét keddre van időpont egy magán orvoshoz, aki talán ad választ a kérdésekre. Addig is valakinek valamilyen tapasztalata?
2015. máj. 19. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a középső gyereknél volt mindkét oldalon, egyiken 15mm, másikon 23. Szülésre elmúlt neki, azóta sincs semmi gond, 4 éves, egészséges eleven kislány. Kívánom hogy nektek se legyen gond. Majd írj!
2015. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fiamnak a jobb oldaliban volt egy 16 mm-s, most 9 hónapos, épp tegnap voltunk ellenőrzésen, még mindig 16 mm, de a vese jól funkcionál. Három havonta megyünk ellenőrzésre, doki azt mondta, hogy két éves koráig eldöl, hogy kell e műteni, de mivel a vese jól működik és a tágulat nem sértette (és rem nem is fogja a kelyheket) így most nincs teendönk, csak ellenőrizni kell. Remélem így is marad...
2015. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is volt a lányomnál mindkét veséjében,16mm-es és 25 mm-es! 2 hét múlva nézték, hogy hogy alakult, akkorra már kisebb lett! Szülés előtt el is tűnt! De azt mondták, ha nem tűnik el, akkor is csak ellenőrzik 1 éves korig, esetleg vizeletet kell majd gyűjteni, de ez ugye kimaradt!Most 20 hónapos a lánykám! 20h hetes kismami vagyok a harmadik gyerkőccel és neki is találtak egy minimálisat a 18 hetes uh-on, de nem is mérték, olyan kicsik! most egy hónap múlva kell újra mennem, hogy hogy alakulnak a dolgok! remélem minden rendben lesz! :)
2015. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kérdésből nem derül ki, de nem rólam van szó, hanem egy barátnőmről.


Ma volt orvosnál, elvileg már kapott választ a kérdéseire, csak még nem beszéltünk. Idő közben kiderült viszont, hogy több dologban is hazudozik össze-vissza a baráti körben, meg hogy titokban cigizik a terhessége alatt, pedig van ez a gond is, meg irtó magas a vérnyomása, napi 3 gyógyszert szed.

Nagyon bánt és nagyon aggaszt, amiket csinál és nem is tudom, hogy akarok -e én még foglalkozni vele, meg a problémáival, vagy csak lépjek túl a dolgon. Van nekem elég munkám itthon a saját 9 hónapos fiammal, meg a háztartás... és egyéb vonzatokkal.

Csak sajnálom picit azt a még meg sem született kislányt.

2015. máj. 26. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy a barátnőd a terhes vagy ki. Fiamnak is volt végig a terhesség alatt, aztán mikor megszületett még megvolt a vesetágulata, majd 3 hónaposan kellett nefrológiára menni, ott meg már nem is volt semmilyen tágulat. Nagyon ritkán végződik ez a dolog rosszul, de olyankor is először gyógyszer, majd a legvégsőbb esetben műtét. Nem tudom miért kellett ebben a kérdésben leírnod hogy ki és miért mit csinál. Nem jó ha valaki cigizik terhesen, ennek teljesen ellene vagyok, de a vesetágulathoz semmi köze, én nem cigiztem nagyon vigyáztam magunkra és mégis volt neki. De hál istennek elmúlt!
2015. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!