Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme már nekem folsav...

Van értelme már nekem folsav vitamint szedni vagy terhességi vitaminokat?

Figyelt kérdés

8hetes vagyok,nemrég tudtam meg hogy terhes vagyok

a magzat gerince már lezárodott ilyenkorra (ha le tudott e egyaltakan a vitamin szedés hianya nelkul)??


2015. máj. 20. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj nem lesz mindenkinek gerincvelő záródási rendellenessége aki nem szedett folsavat. Nyilván javítja az esélyeket de ezért nem lesz beteg babad.

Van értelme kismama vitamint szedni azért még most is.

2015. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze,hogy van értelme. Én is akkor kezdtem el szedni amikor megtudtam,hogy terhes vagyok. Akkor mondták,hogy 4 hetes,vissza kellett mennem és végül a 6. héten kezdtem el szedni. A vitaminok nem csak azért felelősek,hogy a gerince hülyén megfogalmazva rendben lezáródjon,hanem a további fejlődésében is,hiszen a te szervezetedben feloldódnak és a kicsi pedig elveszi azt amire szüksége van ahhoz,hogy jól fejlődjön. Persze akkor sem dől össze a világ ha nem szedsz semmit,de attól meg te szervezeted fog kimerülni egy idő után,ha nem pótolod helyes étkezéssel,stb.
2015. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szedd továbbra is a folsavat is és a vitaminokat is. A Folsav általában az idegrendszerre is hat, úgyhogy még a növekedéséhez meg úgy általában Neked sem árt.

Ahogy az 1. is írta: Nagyon nem érdemes rettegni a gerince miatt, ha egyébként normálisan étkeztél akkor jóval nagyobb a valószínűsége, hogy rendben lesz.

2015. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, van értelme vitaminokat szedned. Arra egyébként akkor is szükség van, ha épp nem vársz babát. Ugyanez vonatkozik a folsavra is.

Persze, jobb lett volna, ha korábban elkezded, de jobb később, mint soha.

2015. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!