Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétségbe vagyok esve. Mit...

Domy3232 kérdése:

Kétségbe vagyok esve. Mit tegyek ha a babamnak nem csak szívsövény hiánya van (VSD) hanem a köldökzsinor bán is csak egy artéria található? Volt valaki hasonló helyzetben? Vettek magzatvizet 32. Hetesen

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 20:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Félek hogy Down koros babám születik. .:(((
2015. máj. 25. 20:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy csak 1 artéria van a köldökzsinórban elég gyakori, ettől teljesen független lehet a kamrai sövényhiány (ami szintén az egyik leggyakoribb szívfejlődési rendellenesség). Ez együtt járhat Down-szindrómával, de egyáltalán nem feltétlenül! Azért a mai ultrahanggépekkel illett volna kiszűrni már jóval előbb, ha szóba jön a Down. Szóval előre ne stresszelj, valószínűleg csak szívhibája van a babádnak, amit remekül tudnak operálni és egy életre megszüntetni!
2015. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen . Csak aggasztó hogy most 32. Hetesen már túl késő lenne. A sziv hibára azt mondták hogy nem kell műteni. Voltam 16 hetesen genetikai UH-n ott csak a köldökzsinor volt a bibi .más minden rendben volt azért nem értem hogy most miért remisztgetnek. Még hogy a baba nagyon kicsi. 1450 g. De remélem minden rendben lesz.
2015. máj. 25. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én nemrég voltam amnión 17 hetesen, és ott az egyik szobatársamnak is egy ér volt a zsinórban. Őt is elküldték biztos, ami tuti amnióra, de mondták,hogy ez önmagában még nem jelent gondot. Szóval szerintem nyugi.

Gondolom anno a 12 hetes uh-on rendben volt minden!

2015. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi! Gondolom látták volna már korábbi UH vizsgálaton, ha felmerülne a Down gyanú.

A 12. heti vérvételen nem volt Down szűrés? Ha igen, mekkora lett a kockázat?

2015. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Ma megjött az eredmény és semmi baj . Nincs genetikai elváltozás :) Hatalmas kő esett le a szivemről.
2015. máj. 26. 20:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez jó hír! Örülök! :)


utolsó válaszoló voltam

2015. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!