Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mennél vissza dolgozni...

Mikor mennél vissza dolgozni nagyon rugalmas munka esetén?

Figyelt kérdés

Érdekelne anyukák véleménye. Ti mikor mennétek vissza dolgozni, ha heti 24 óra munkáról lenne szó, ami nagyon rugalmas, a céghez csak heti 1, max 2 napot kell bejárni, akkor sem muszáj egész nap bentlenni?

A gyerekre a férjjel közösen, felváltva/megosztva vigyáznátok, mivel ő is dolgozhat a hét egy részében otthonról.


A munka nagyon jó, élvezem, nem szeretném, ha felvennének mást a helyemre (határozott idejű szerződéses munka, amit évente hosszabítanak). Ti ilyen feltételek mellett mikor "mennétek vissza" dolgozni? Azért teszem idézőjelbe, mert gyakorlatilag alig kell fizikailag is bemenni, a munka pedig nagyon rugalmas, bármikor megszakítható és folytatható.


A gyed max. 12 hónapig jár (külföld), viszont az is eszembe jutott, hogy az elején még pont hogy több időm lenne a munkára, mivel akkor még sokkal többet alszik, miközben egy 1 éves gyerekkel többet kell foglalkozni, lehet, hogy inkább akkor kellene csökkentett munkaidőben dolgoznom.


Ti mikor mennétek vissza ebben az esetben? Kihasználnátok a 12 hónapot, kockáztatva, hogy esetleg nem marad meg a munkátok? Vagy ennyi munkát ilyen mértékű segítség, és ekkora rugalmasság mellett simán bevállalnátok, akár 3-4 hónappal a szülés után is?



2015. jún. 29. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, meddig szopik a pici.

Mert ha még 3 hónaposan csak anyatejet kap, akkor egyértelmű, hogy 2-3 óránál hosszabb időre nem hagynám otthon.

Ha nem anyatejes, szerintem akkor is megvárnám kb a 6 hónapos kort. Akkor már azért nem annyira picike.

De ezt mindenki maga tudja.

2015. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én örültem, amikor kikerültem a mókuskerékből és kicsit babázhattam.

Jó evő, jó alvó babám volt az első gyerek, de valahogy nem kívántam mellé még a munkát is. A lelkem folyton a baba körül járt volna, mi van vele, mi van, ha sír, mi van, ha nem tudják megnyugtatni... Valahogy nekem egy éves korig annyira babák.

Most másfél éves a kisebbik, most kezdem el bedolgozni magam egy új helyre, van bébiszitterem, ősztől bölcsibe megy... mit mondjak?! Nehéz. Az idővel sakkozni, összeegyeztetni a munkát, nekem mikor jó, a gyereknek hogy jó, a munkahelyen lévőknek mikor és hogy jó...

Én biztos, hogy egy évig, amíg fixen van a gyed, nem mennék sehová a baba mellől, főleg, amíg picike. Ha már belerázódtatok a dolgok menetébe, van napirend, kialakult szokások, akkor gondolkodj, hogy a baba mellé vállalsz még munkát.

Előre sok mindent nem tud eltervezni az ember, nem minden baba jó evő, jó alvó, nem mind alszik 3 órákat, hasfájós, nyűgös, ölbebaba...

2015. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt valasztasom, ugyanis kulfoldon elunk, ahol 6-7 honap a szulesi szabi. Viszont, a munkam nagyon rugalmas, sokat dolgozhatok otthonrol, a parom eltero muszakban dolgozik, igy amikor en az irodaban vagyok, o tud vigyazni a gyerekekre. Szeretem a munkamat, igy vmilyen szinten orultem, h visszajohetek dolgozni, m nem vagyok az az otthonulos tipus. Es heti 1-2 nap az irodaban nekem kikapcsolodas :) Igy teljesen idealis, h a paromal felvaltva tudunk vigyazni a babakra. Ha be kellett volna adnom oket bolcsibe 6 honaposan, akkor tuti inkabb kivettem volna meg plussz 6 honap fizetesnelkulit, vagy felmondtam volna. egyreszt ikres anyuka vagyok es 2 picit nem fogom felevesen bolcsibe adni, masreszt pedig itt kulfoldon kegyetlen draga a bolcsode.


De az adott feltelek mellett en orulok is neki, h ossze tudjuk egyeztetni a munkat a gyereknevelessel. :)

2015. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1) Mivel külföldön vagy, ott nem harapják le a fejed, ha hamarabb mész vissza dolgozni. :)

2) Apuka tud a gyerekkel maradni, ez is jó pont.

3) Max két napot kell a munkahelyen tölteni, ez is plusz. Pláne, hogy újult erõvel tudsz majd babázni.

4) Nekem a szoptatástól függne. Ha már csak reggel-este szopizik, akkor mennék. Kb. 6 hós koráig azért otthon maradnék.

2015. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!