Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert mondjak, hogy van 9...

Miert mondjak, hogy van 9 honap felkeszulni a babara?! Nagyon nincs annyi, akarhogy is szamolom csak 7 es fel!

Figyelt kérdés

kisarkitva fel ev!!! Ennyi ido eleg felkeszulni, egy nem tervezett babara?

A tedhessegrol se tudok semmit, meg azt se, hogy mit eszik egy gyerek... Raadaaul telen fog megszuletni, kell majd neki babacipo? Milyen ruhak kellenek majd es mennyi??


Hat en most elkeseredtem.....


Csaladnak csak a 12-14 heten mondanank el, remelem nem fog latszani addig semmi rajtam, tehat addig nincs tanacs se toluk es hat nem utolso hetekben kene megvenni mindent, foleg mert teli baba lesz, es en nem szeretem a hideget meg minden le van fagyva, szoval marad kb 2-3 honap felkeszulni, ennyi eleg???


2015. júl. 1. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tervezett a manó, és az apukája nem is akarta megtartani, most 22.hétben vagyok, novemberi lesz a manó, és nem aggódok semmin. még semmit nem szereztem be, majd szeptemberben. Addig szerintem bőven ráérünk. Babacipő még nem fog kelleni neki, ruhákból sem kell megvenni sokat mert pikk pakk kinövi. Most ahogy nézegetem nem is nagyon vannak meleg ruhák hisz nyár van.Az újszölött még anyatejjel táplálkozik, ha az nincs akkor tápszer.... 3-4 hós koráig, akkor kezdődik a hozzátáplálás, ami annyit jelent hogy bevezeted az ételeket. De erről tájékoztat a védőnő, meg a gyerek orvos is. a 2-3 hónap reális szerintem a felkészülésre, lélekben viszont végig készíted magad. Ne aggódj :)
2015. júl. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első baba ezzel jár. :) én hasonlóan éreztem magam pedig tervezett volt. Sok cikk van és itt is olvas az ember ezt-azt. Lassan de összeáll a kép, ne aggódj.

Mikor a védőnő a kezembe adta a listát, ha 20 kérdésem nem volt hozzá, akkor egy sem..

2015. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hat nagyon kivancsi leszek mi h lesz, kisagy, babakocsi stb... Annyi minden kell es tuti van ami eszembe se jutott meg :D ijeszto
2015. júl. 1. 08:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Cipőt eszedbe se jusson venni neki. :)))


Rengeteg blog, babás oldal van, amin tételes listák vannak, miből mennyit ajánlanak. Vannak külön listák arról is, mit érdemes az elején már beszerezni, illetve mit kell vinni a kórházba. A védőnő is el fog mondani sok mindent, pl. akihez én járok, külön kiemelte, hogy semmilyen piperecuccot ne vegyek a babának drogériákból, mert az elején úgyis a gyógyszertári kell majd neki, ahhoz meg ad a 30. hét környékén receptcsomagot a vizit alkalmával.


Közben kiderülhet, hogy a család, barátok kölcsön is tudnak adni, szóval felesleges kiadásoktól is megvéded magad, ha nem kapkodsz. :)


Ha ez megnyugtat, én a 31. hétben vagyok, csak kiságyat vettünk még, a babaszoba még építés építés alatt, illetve a ruhacsomag készen áll már nagyjából. Nyilván van azért B-terv is, ha előbb születne, anyukámékhoz mennék pár hétre, de azért úgy vagyok vele, hogy csak lesz mindenre idő így is. :)

2015. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem olyan rövid idő az még úgy se, ha csak az utolsó hónapokat szánod a bevásárlásra.

Olvasgatni pedig folyamatosan lehet.


Ajánlom a [link] , könyvből a "Barátnőim a terhességről" c.-t.


Én most vagyok a 31. héten és még csak a fele cucc van meg (kiságyért hétvégén megyünk, babakocsi már pipa, kiskád még nincs, babaruhák félig...), de nem aggódok túlságosan.

A legtöbb holmi egy-két körrel elintézhető még úgy is, ha figyeled az árakat, keresed az akciókat. Mi semmit nem kapunk a rokonságtól, mindent magunknak kell és "babonából" nem is mertem vásárolni úgy a ~24. hétig (meg munka mellett nem is ment, most jövök el szabadságra).

2015. júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idő elég, ne aggódj! :)

Első babám koraszülött lett, a 34. hétre érkezett, szóval még hiányzott pár dolog. De ezeket igazából apa is meg tudja vásárolni, amíg te a kórházban vagy a picivel. Szóval ha bármi kimaradna, azért van még idő. Babakocsi pl. az első hetekben nem is kell még igazán, főleg, ha téli baba. Ruhából is elég, ha mindenből van 2-3 db. Egyrészt gyorsan nőnek, másrészt egy pár bodyért apa is el tud szaladni bármikor. A lányom olyan pici volt, hogy koraszülött ruha kellett neki, természetesen erre nem voltunk felkészülve. De egy óra alatt bármit be lehet szerezni igazából, főleg, ha városban éltek, és nincs vasárnap. ;) Szülni is úgy mentem, hogy a kórházi csomagom nem volt még összekészítve. Férjem hozott cuccokat mikor én már a szülőszobán voltam, amit ő csomagolt, amit jónak látott, hogy kellhet a kórházban... Szóval paraszti logikával is ki lehet következtetni ezeket a dolgokat, nem kell erre sem hónapokig készülni. Mit tudott ő kórházi listákról...? :)

Az etetés, gondozás meg olyan dolog, hogy a védőnő folyamatosan el fog látni tanáccsal, sokat fogsz még olvasni is addig a témában, szóval majd minden alakul magától! :)

2015. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat en is remelem, h alakul! ;) De azert megnygtato, h masok is voltak hasonlo helyzetben, koszonom! :)
2015. júl. 1. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, nekünk sem tervezett és téli baba lesz. Látom, hogy össze vagy zavarodva, de az elején azt írod, fogalmad sincs mi fán terem a gyerek, utána meg, hogy remeled nem kapsz tanácsot a familiatol. Most akkor hogy van ez? Ha ennyire nem tudsz semmit, jobb lenne, ha kicsit nyitnál anyud anyosod sogornok felé, hiszen minden bizonnyal több gyereket neveltek fel veled ellentétben. Nem kell mindent szentìrásnak venni, de nem árthat, ha meghallgatod őket, aztán leszűröd azt, amivel te is egyet értesz!

Nehari, de hanyas voltál matekból? A terhesség 40 hét, amiből leesik az első kettő, és legjobb esetben az utolsó 3. Így a 40ből marad 35 hét, ami cáfoljatok meg, de majdnem 9 hónap. Nem értelek kérdező felesleges a pánik. Én húsvétkor estem teherbe, karácsonyra várom. Gyakorlatilag lepereg az összes évszak mire lebabázom. Miért nem elég ennyi? ?

2015. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igaz kicsit zavaros, de azt irtam, hogy 12-14 hetes korig nem fogok tanacsot kapni, mivel csak ez utan osztanank meg a hirt!


A matekos kerdest viszont nem ertem...

2015. júl. 1. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!