Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szedhetek ami nem árt a...

Mit szedhetek ami nem árt a magzatnak?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, hála Istennek minden rendben jól vagyok. A gondom csak annyi,h bármit megeszek megy tőle a hasam. Ötletek, tapasztalatok?

2015. júl. 1. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Széntablettát nyugodtan bevehetsz, de ha nem múlik a hasmenés, akkor menj orvoshoz. Szerintem valami vírus lehet, tegnap nekem is ment egész nap a hasam, de valami brutálisan. Én 6 hetes vagyok most. Elvileg a hasmenés nem igazán terhességi tünet, de vannak páran, akik a terhesség elején ilyet tapasztalnak, de nem kimondottan a terhesség a kiváltó ok.

Én tegnap, miután realizáltam, hogy mi a probléma, bevettem egy széntablettát (tudom, hogy elvileg ennél jóval több kell egy felnőtt embernek, de én valahogy már egy szemre is tök jól reagálok), ebédre és vacsorára pirítóst ettem, és sokat ittam. Ma még szerencsére nem volt ilyen problémám, pedig reggelire már ettem sima szendvicset (nem pirítósból), paradicsommal. Szóval bízom benne, hogy ez csak egy egynapos dolog volt.

2015. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne szej be széntabletát, még ha terhesség alatt szabad is alkalmazni, ha vírus okozza, akkor ki kellene, hogy tisztuljon a szervezeted. Nem szedsz túl sok magnéziuot? Mert sokaknak, közük nekmis okozot hasmenést, lehet, hgy egy picit kevesebb is elég belőle. Elernyeszti az izmokat, és úgy okoz hasmenést. Napi hány alkalomról van szó? Mert 2 még nem számít hasmenésnek.


Igyál sok folyadékot, próbálkozz hasfogó ételekkel, pl. banán. A gyümölcsöket külön edd minden mástól, ne közvetlenül más étel előtt, és főleg ne utána.

2015. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A máik, ami okozhatja az a tejtermékek, én pl a múltkor tejfölös keumplifőzeléket ettem, és egy napra teljesen kicsinálta a hasam, és más tejtermékre is érzékenyen reagálok.
2015. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem pedig egyszer a túl fűszeres étel okozott hasmenést. Egy órán belül 5x voltam wc-n. :( almát ettem utána, állítólag hasznos. Mondjuk nekem lehet eleve vége volt a műsornak, lehet nem az alma tett csodát de utána már nem volt bajom, az biztos. Szentabit elvileg lehet, én mondjuk nem vagyok a híve, általában oka van a hasmenésnek, nem jó belenyúlni a természetes folyamatokba.


És a magnézium teljesen igaz. A túl sok valóban okozhat. Ez is tapasztalat. De általában van előjele, először csak egy kicsit hígabb a széklet, majd mikor végképp sok akkor jön a hasmenés.

2015. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott,h tegnap este benyomtam 8 töltött káposztát jó sok tejföllel, előtte sose bírtam megenni mindig beteg voltam tőle. Ettem pirítost és sok teát iszok. Szerintem kezdek jobban lenni. Magnéziumot még nem szedek,mert nincsenek görcseim. Köszi csajok a válaszokat :)
2015. júl. 1. 15:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Na akkor valószínűleg az lesz. Én nagyon szeretem a tejfölös dolgokat, és mikor még nem voltam terhes és ettem, nem volt tőle bajom, most viszont biztos, hogy az volt, mert előtte mást nem ettem. Bye-bye tejföl egy ideig:( Pedig úgy megennék egy jó kis tejfölös-sajtos lángost fokhagymásan O.O
2015. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem is pont egy jó hagymás tejfölös sajtos lángos után folyik a nyálam :D
2015. júl. 1. 16:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ezek alapján lehet, hogy nálam meg a körözött tett be ennyire?
2015. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát ha előtte nem volt semmi bajod akkor lehet. Nekem is a káposzta után kezdődött. :)
2015. júl. 1. 17:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam a fűszeres kaját, az is tejföllel volt..

Jobbulást kérdező!

2015. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!