Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvízvétellel kapcsolatok...

Magzatvízvétellel kapcsolatok kérdésem van, nem tudok dönteni, vállaljam-e. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok, 36,5 éves, második gyerek. Most voltam uh-n, ahol mindkét vesében pylion tágulatot állapítottak meg (6 mm-t mértek, 1 cm-ig "normális az érték"), illetve 6 mm-es cisztát a babám fejében. Elküldtek ezután genetikai tanácsadásra, ahol szintén végeztek uh-t, látták ugyanezeket és mivel kialakult ciszta két helyen, illetve az életkorom miatt, javasolják a magzatvízvételt. Voltam kombinált teszten, negatív az eredmény (1:3000 körüli downra, a másik kettőnél még ennél is kisebb az arányszám).

Kérdésem a következő lenne: indokolt ilyen esetben a magzatvízvétel? Konkrétan a ciszta kialakulás és az életkor miatt ajánlják, hátha ez rendellenesség miatt van.

Ami aggaszt, az a vetélési kockázat, illetve hogy 90 km-t kellene utaznom valószínű egyedül (kocsi, vagy tömegközlekedés ebben a hőségben) és félek, hogy az úton is valami történhet.

Megyek még másik orvoshoz uh-ra hétfőn még a bökés időpontja előtt a véleményét kikérni, de addig is próbálok több oldalról infót szerezni.

Köszönöm, aki megosztja a véleményét, tapasztalatát!


2015. júl. 18. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván indokolt, azért javasolják.

Kérdés, hogy neked kell e. Értelme akkor van, ha pozitív eredmény esetén az abortusz mellett döntesz. Ha ez kizart nálad, akkor teljesen felesleges.

2015. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor nekem csinálták, egy olyan anyukával voltam együtt egy szobában, akinek a tarkójánál is az agyában is volt a magzatnak ciszta. Ő megcsináltatta. Nekem a kombim lett közepes kockázatú. Én tudtam,hogy betegen nem tudnám vállalni, ráadásul nem is szeretném a terhességem több,mint felét úgy tölteni,hogy azon agyalok, mi van,ha. Nálam az uh-ok tökéletesek lettek!

Vetélési kockázat van, kb. 1%! Viszont ha megcsináltatod, semmiképpen ne tömegközlekedéssel menj. Mondjuk ha nem messze van a kórház, akkor vezetni te is tudsz. Sok különbség nincs közte,meg az között,hogy ülsz a kocsiban.

2015. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Messze van sajnos, másik város, kb 100 km. Mivel van már gyerek és épp elutazott, aki vigyázni tudna rá, az az opció maradt, hogy férj marad a gyerekkel, én meg megyek :(
2015. júl. 18. 08:24
 4/5 anonim ***** válasza:
És nincs egy rokon, vagy szomszéd, barát, aki el tudna vinni, vagy legalább haza tudna hozni?
2015. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha betegen is vállalnád, akkor ne menj mintavételre. De ha nem szeretnél beteg babát, tehát elvetetnéd, ha kiderülne, hogy kromoszóma eltérése van (nem feltétlen down, vagy edwards, vagy a többi ismrt szindróma)akkor mindenképp menj el.

Nekem van egy gyerekem, akinek kromoszóma eltérése van. Most a második terhességemnél azt kellett mérlegelnem, hogy mi lenne a kevésbé rossz: egy újabb vetélés (volt több is), vagy még egy beteg gyerek. Nem sokáig gondolkodtam. A mintavétel utáni pihenést nagyon szigorúan kell tartani. És akkor nem lesz semmi gond! Nem bántam meg, hogy megcsináltattam, utólag már nem is értem, minek hezitáltam ezen... Ráadásul most nyugodt lehetek, amúgy meg itt rágnám a kefét a 40. hétig. :)

2015. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!