Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem késői az időpont az...

Nem késői az időpont az endokrinológiára (Szeptember 10. )? A többi lentebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Májusban voltam utoljára magánrendelésen kontrollvizsgálaton, 2,05-ös TSH-m volt akkor.

1 héttel ezelőtt megkértem az időpontot a következő kontroll vizsgálatra, mert babát szeretnénk.De baba úgy gondolta,hogy megfogan, tegnap reggel teszteltem pozitívat.

Az lenne a kérdésem, hogy nem lehet baj abból ,hogy a gyógyszer adagom 2 hétig még a terhesség előtti mennyiség lesz?



2015. aug. 27. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nincsenek pajzsmirigybetegségre utaló tüneteid, akkor ne aggodj, a 2 hét hamar elmegy

Milyen gyógyszert szedsz?

2015. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia! Euthyrox 50 mikrogrammot szedek napi 1x. Tavaly márciusban diagnosztizáltak pajzsmirigy alulműködést, 12-es TSH-ról állítódott be az érték 2,05-re most májusban.

Rendben ,akkor próbálok nem aggódni,elvégre a terhesvitaminban is van minimális jód, reméljük nem lesz gond .

2015. aug. 27. 09:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Ha 12-es volt, s most 2-es az egész jó! Bár én pajzsmirigytúlműkődésben szenvedtem a terhességem során, s akkor hetente rosszul voltam, s csak a 20.ik hétre tudták rendbe hozni, s mégis egészséges kisfiam van, aki most lesz 5 éves, szóval nyugodj meg :)

2015. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is alulműködésem van. Sajnos egy vetélesen már túl vagyok. Akkor 4.6-os volt a tsh-m. Mióta beállították 2 körülire minden rendben van. Sokat olvastam a témában, mert persze én is paráztam. Az endokrinkozpont.hu weblapon sok hasznos infot találsz. Nekem lelkemre kötötték, h amint terhes leszek azonnal jelentkezzek az endokrinológusnál. Így, amint megtudtam rohantam maszek vérvételre, ahol már 2.68 volt 6 hetesen az értékem. A dokim másfélszeresére emelte a letrox adagomat. Majd 3 hónapra hívott vissza. Azóta nem kellett emelni és minden rendben a babával is. A net szerinti legújabb kutatások szerint 2.5 feletti tsh vetélést vagy szellemi visszamaradást okoz. Remélem minden rendben lesz nálatok is. Jó babavárást, egy 22 hetes kismama.
2015. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben rendelési időn kívül odaülnék, s elmondanám mi az új történés. Én így tettem. Ahogy megtudtam, hogy babás lettem, rá 2napra beültem a rendelőbe, igaz végig vártam az egész napot, beutaló vérvételre.Másnapra eredmény a tsh 26 volt. azonnal új gyógyszer adag emelés, s 2,5 fél hét után volt 3,5. majd 1 hónapra rá újból 2,5-re beált, s az FT3, FT4 is okés. Én a helyedben egy percet sem várnék, mert ez szerinem sem játék. Örülök hogy nem vetéltem el, végig aggodtam a 12 hetet, s amig elértem a normál értéket, most a vizsgálatok előtt lever a víz, szerintem szülésig, hogy minden rendben legyen vele.
2015. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a tanácsokat!Én most dolgozok ma, de párom el tudta intézni, hogy hétfőn vérvételre tudjak menni, kedden pedig az endokrinológiára.Reméljük addig is a legjobbakat, próbálok többet pihenni most hétvégén is.
2015. aug. 28. 10:15
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves négyeske és ötöske!

Fő a pozitív hozzáállás, nem szabad idegeskednünk!

Nagyon boldog babavárást kívánok Nektek is!

Írok még,ha megtudtam az eredményt.

2015. aug. 28. 10:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos 6,5 hetes terhesen elment a babó 2 héttel ezelőtt :(
2015. szept. 29. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!