Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kellett volna, hogy tapintássa...

Kellett volna, hogy tapintással is megvizsgáljon a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
8+5 h km vagyok, kétszer voltam nála, egyszer a 6. héten, aztán pedig két napja. Most ütött szöget a fejembe, hogy csak hüvelyi UH vizsgálatot csinált, kézzel semmit. Az nem kéne, hogy alap legyen? (Nem mintha hiányzana a turkálás.)
2015. szept. 10. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Tapintásos vizsgálattal az előző alkalommal megállapította gondolom, hogy anatómiailag minden rendben van (méhszáj, egyebek), most pedig bizonyára a szívhangot, baba pontos méreteit.


Később bizonyára minden vizsgálatnál ellőnrizni fogja a méh nagyságát és a méhszáj állapotát, viszont nem fog mindig UH-t csinálni (felesleges).

2015. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem,nem minden alkalommal kell.
2015. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem se vizsgált kézzel, csak hüvelyi uh-val.
2015. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30. héten vagyok 2x vizsgált az orvosom. Egyszer mikor megállapította a várandósságot és egyszer, amikor én kértem, voltak görcseim és aggódtam, hogy nyílik-e a méhszáj. Azóta sem volt ilyen. UH-n minden látszik, amit meg akar nézni.
2015. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért kellett már kétszer is orvoshoz menned?
2015. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, én is 6 hetesne voltam először, aztán 8 hetesen hívott vissza. Nem volt semmi baj, csak biztonság kedéért. Persze, magándokinak nyilván jó, ha sűrűbben megyek és fizetek, de engem se zavar, mert 2 hét is baromi hosszú volt aggódva és idegeskedve, hogy minden rendben van-e.
2015. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6.héten nem biztos, hogy van szívhang, ezért szokták a kismamákat 2 hét múlva visszarendelni.

Engem valamikor 20x hetes terhesen vizsgáltak először tapintással. Ha nem magánrendelésre mész, akkor igen nehezen veszik rá magukat az orvosok, hogy tapintással is megvizsgáljanak.

2015. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs panasz,egyáltalan nem vizsgálnak tapintással.Legalábbis ná

Iunk.

2015. szept. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Magánrendelésen voltam. Azért kétszer, mert 40 fölött vagyok, tavaly kétszer vetéltem, és első gyerek lesz.

Egy külföldi út előtt teszteltem pozitívat (4. hét), és a visszaérkezés után hamar akartam menni hozzá. 6+4-nél már volt szívhang, azért hívott vissza korán, hogy elkezdhessem a vizsgálatokat és mehessek védőnőhöz.

Nem hinném, hogy pénzsóvárságból, mert legközelebb október 29-én megyek hozzá, addig egyéb vizsgálatok vannak.

2015. szept. 11. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!