Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nagyobb a becsült kor...

Miért nagyobb a becsült kor az uh leleten mint a terhesség kora?

Figyelt kérdés
Most 24 hetesen voltam uh-on. A baba méreteihez a becsült korhoz megint nagyobb van írva. Pl Combcsont hossza alapján 27 hetes. Ez már a harmadik leletem, és mindegyiken nagyobb volt 2 héttel kb. Akkor a menstruáció helyett lehetett beágyazódásos vérzés? Sajnos cisztám is van, ez sokszor bezavart a mennyiségbe korábban is, tehát azt nem figyeltem, nem érdekelt. Előfordult valakinél ilyen? Már módosították a szülés időpontját is 24-ről 16-ra. Jó lenne tudni valamit az időpont miatt.
2015. szept. 11. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 12. heti UH- n mekkorának felelt meg?
2015. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért amiért minden gyerek màs. 12 hetes uh-ig tudjàk belőni a koràt. Addig mekkora volt? Utàna màr szinte lehetetlen az egyedi eltérések miatt.
2015. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

első uh-n?


jól írja első, legpontosaban 12.hétig tudnak kort megállapítani magzatméretekből. akkor nem is voltál korábban?

2015. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*ja, nem is írta az első
2015. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A 12 hetes uh-n is nagyobb volt. 14-nek felelt meg. Am írtam, hogy mindegyiken nagyobb volt ennyivel.:))
2015. szept. 11. 21:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy az idöpont. 37-42. hétig bármikor jöhet, ez 5 teljes hét. 8 nappal modositották a kiirt dátumot, na és? Erröl a baba nem tud. Jön, amikor jön. Lehet, higy szimplán ö nagy baba lesz. Nekem is modositották a szülés dátumát folyamatosan. Volt 7 majd 3, aztán 31 meg 28.Mégis 5-én született.
2015. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a 12-es uh-n akkor módosítani kellett volna a terhességi kort, de a gyakorlatban nem szokták.

lehet az utsó menstruációd dátumát elírtad

2015. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a helyzet.

Az ultrahang plussz 2 hetet állapított meg ahhoz képest, amikor szerintem megfoganhatott (12. hetes ultrahang, majd a többi is).

Ez csak úgy lehetséges, hogy beágyazódásos vérzés volt a fogantatás után, de bizonytalan vagyok. Bár nem figyeltem erre akkor, nekem rendes mestruációnak tűnt, csak mintha rövidebb lett volna.

21 hkm

2015. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem is fura volt a márciusi menstruációm. Emlékeim szerint kevesebb volt és rövidebb ideig tartott. Bár annyira nem figyeltem, a cisztám miatt. Az sokszor bezavart korábban is. De mindegyik uh-n nagyobb 2 héttel. Anyánál is ez volt amikor engem várt, neki is megjött kicsit. Szóval én is 3 héttel korábban érkeztem, mint amikorra ki volt írva.
2015. szept. 12. 14:59
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Engem zavar, hogy nem tudom biztosra a korát. Egyrészt, szeretném az utolsó 1 vagy 1,5 hónapban elkezdeni a málnalevél teát és az evening primrose olajat, s nem mindegy, hogy mennyi a tulajdonképpeni terhességi kor a kezdetnél. Másrészt, hetekig bizonytalan leszek, hogy most akkor 36-t vagy 38 hetes vagyok stb..

Hozzáteszem, hajlamos vagyok elhinni a 12. hetes korig tett ultrahangos becslést és remélem, hogy a doki ügyes volt és a gép segítségével jól becsült.

2015. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!