Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkezdhetem a 160 gramm...

Elkezdhetem a 160 gramm szénhidrátos diétát?

Figyelt kérdés
Eddig nem érdekelt a súlyom,mindig is nagyobb darab voltam,de egészségügyi problémám nem volt soha emiatt. Most viszont terhes vagyok, 94 kilósan kezdtem a terhességet, most 93 kilo vagyok (14 hetes). Rengeteg ez a súly többlet,igazából magam miatt nem kezdeném el,úgy gondolom, de az utóbbi pár napban 130/80 volt a vérnyomásom,ami még nem nagy probléma, de ha a későbbiekben mégtovább nő a vérnyomásom akkor akár baj is lehet. És az a kérdésem,hogy nem ajánlották még az orvosok a diétát, de ha elkezdem magamtól abból lehet baj?
2015. szept. 22. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég lehet az is, ha a fehér lisztet teljes kiőrlésűre cseréled, a gyorskaját, üdítőket, péksütit, és mindent, ami cukrot tartalmaz, valamint a krumplit és a zsíros ételeket elhagyod, és megemeled a napi zöldség- és gyümölcsadagod (napi 5 adag legyen legalább, ahol 1 adag=kb. 1 alma).


A szénhidrátból sem mindegy, hogy milyen minőségűt viszel be.

2015. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Ez nem káros. De nagyon fontos, hogy tudd a részleteit, mert ez nem csak a napi maximumról szól, hanem minimumról is, eloszlásról, és nem mindegy, hogy fehér kifliből viszed be vagy tönkölykenyérből. Szóval ennek a leírása nem egy mondat. És ha rosszul csinálod, sokat árthatsz!


A vérnyomásodon ez nem fog segíteni, és az sem biztos, hogy fogyni fogsz vele terhesség alatt. Én nem fogytam egyik alatt sem, pedig ezt követem évek óta. A vérnyomás nem csak ettől függ. A dopegyt-et szokták adni terheseknek magas vérnyomásra, semmit nem jelent, ha szedned kell, 3x2-ig el lehet vele menni, és nincs hatással a természetes szülésre sem.

2015. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal, hogy küldjön el már most terheléses vércukor vizsgálatra.Én is így kezdtem és a dokim már 13 hetesen elküldött rá,és jól tette.Azóta 160-as ch diétán vagyok.Nagyon nem mindegy mikor mit és mennyit eszek.
2015. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
El, sőt. Tartsd is egész a végéig.
2015. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!