Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki úgy, hogy nagyon...

Volt valaki úgy, hogy nagyon kislányt várt, és kisfiút mondtak az ultrahangon? Kellett idő megbarátkozni a gondolattal?

Figyelt kérdés
Nekem már van egy lányom, és szerettem volna még egyet. Mindig is lányos anyának éreztem magam,az első gyermekem születése előtt is. El sem tudtam képzelni, hogy fú legyen. Most fiunk lesz, és próbálok barátkozni a gondolattal, nem akarom, hogy érezze majd később, hogy lányt vártam helyette. A mi családunkban a fiúk mindig több figyelmet, és kevesebb elvárást kaptak, mint a lányok, én gyerekként ezt nagyon rosszul éltem meg, és félek, hogy rajtam kívül majd a kislányom is kevesebb figyelmet kap mindenkitől, amit szerintem ő is nagyon rosszul élne meg. Viszont attól félek nálam fordítva lesz, akkor a fiamnak lenne rossz... Lesz majd belőlem is normális "fiús" anya?
2015. okt. 9. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én lányt szerettem volna, fiú lett. Mikor a 4D-n megmutatta, hogy fiú, csalódott voltam kb. 2 napig, aztán elmúlt. Már 3,5 éves a fiam és nem értem, miért akartam lányt.
2015. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi kislányt szerettünk volna, már 19 hetesen kiderült, hogy kisfiú lesz de 16 hetesen is már fiút tippelt az orvos, bizonytalansággal. Főleg a férjemnek esett rosszul, én hiába kislányt szerettem volna, valahogy tudtam örülni, amikor kisfiút mondott az orvos.. A férjemnek viszont az a 3 hét bizonytalanságban nem esett jól, utána már ő is megszokta és természetesen imádja, hangját nem hallottam, hogy bárcsak kislány lenne vagy ilyesmi.

Mire megszületett már a gondolat is furcsa, hogy ennyire kislányt szerettünk volna. Nyilván nekünk másabb, mivel első baba viszont szerintem akkor sem kell ettől félni, ugyanúgy fogod szeretni.

2015. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jo hogy feltetted ezt a kerdest es kimondtad az erzelmi hatteret a kisfiuval kapcsolatosan. Valoszinuleg ezert nem akartal es nem is gondoltal soha fiura es inkabb lanyos anyuka vagy. Igy hogy fiad is lesz igen megvan az eselye annak hogy a gyerekkori rossz elmenyeid miatt hatranyt szenved a kisfiad es elonyt majd a lanyod akar tudatos lesz akar nem. Viszont ez jo feladat neked arra hogy feldolgozd a multad, azt hogy hatranyosabb helyzetben erezted magad veluk szemben. Itt a lehetoseged hogy felulkerekedj, tudatosan odafigyelj mert nagyon oda kell majd es ezaltal feldolgozd magadba a regi serelmeket.
2015. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jo "fius" anyuka leszel :)

En is lanyos anyukanak kepzelem magam es van is egy lanyom, most varjuk a kistesot es meg nem tudjuk mi lesz. Ferjem nagyon szeretne fiut mindig Beninek hivja :) mert ha fiu lesz akkor valoszinuleg Bence lesz. Mondtam neki hogy ne hiva igy mert ha lany lesz szegeny akkor milyen lesz neki... 😊

2015. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg semmi nem történik véletlenül, próbálok majd odafigyelni, mert a szívem szakadna meg ha egyik gyerekem is úgy érezné, hogy a másikat jobban szeretem, azért mert fiú, vagy mert lány...
2015. okt. 9. 13:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm 2 napig sírt, amikor megmondták, hogy fiú. Másodjára is lányt akart.

Már másfél éves a fia (4 éves a lánya), de hatalmas különbséget tesz közöttük. A lány a szemük fénye, ő a kis hercegnő, a fiáról meg így beszél: "Ez állandóan csak ordít. Bezzeg a nővére...". Hallgatni is rossz. Pedig egy édes tündéri kisfiú.


Te jó anya leszel, mert már most foglalkozol ezzel a kérdéssel tudatosan.

Üdv: egy fiús anyuka

2015. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát az én lányom állandóan ordított, és most is egy "Bendegúz" bízok benne hogy a sorstól, most egy édes nyugodt,egészséges, mosolygós , de azért eleven kisfiút kapok. Ha nem, akkor meg jól megértik majd egymást a lányommal.:)
2015. okt. 9. 14:01
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os. Uristen szegeny kisfiu. Oltari nagy kart okoz benne kar hogy nem kepes a baratnod ezt atgondolni es felfogni. Szornyu hogy ilyeneknek gyerekuk van. Vegtelenul primitiv dolog ez mar ne haragudj.
2015. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig lányos anyukának képzeltem magam,de mikor megtudtuk,hogy babànk lesz,még is inkàbb fiút szerettem volna,mert nincs fiú unoka a családban,és olyan vezetéknevünk van,hogy kihal a család,ha nem lesz fiunkmMikor kiderült,hogy kislány,legyíntettünk egyet,és annyit mondtunk,majd a következő.Azóta már lassan 9 hónapos a lányunk,és ő apuci kis hercegnője.Akkor sem tudnánk jobban szeretnu ha fiú lett volna.
2015. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
É még nem tudom milyen nemű a babónk, de természetesen én kislányt párom kisfiút szeretne. Én fiúnak érzem, és mindenki azt mondja, hogy fiam lesz, pedig még alig van hasam. De örülni fogok neki így is, mert a kisöcsém is imádtam. 17h km
2015. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!