Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ugye nem baj ha 1 hételtéré...

Az ugye nem baj ha 1 hételtérés van a dátumok között?

Figyelt kérdés
Menstruáció szerint ma vagyok 9 hetes terhes,de a dokimáltalcsinált ultrahang szerint pedig holnap leszek8 hetes.Tehát ma 7+6 hetes vagyok. Nemmondott semmit,hogy baj lenne. Szerintetek sem baj akkor?Volt valakinek így? S így mikorra várhatom babám születését?
2015. okt. 9. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem így volt mindkét terhességemnél, mert nem a ciklusom közepén estem teherbe, hanem később, utólag derült ki. EZ nem baj. Majd csinál valamikor még egy ultrahangot, és a kettő eredményéből kiszámolja a szülés várható időpontját.
2015. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Ha a 12. heti ultrahangon is több mint egy hét az eltérés, akkor szokták korrigálni a szülés várható időpontját. Nagyon ritkán fordul elő, hogy a menstruáció szerinti és az UH szerinti kor napra megegyezik, hiszen itt a napok között milliméternyi csak a különbség, és a peteérés sem óramű pontosságú általában.
2015. okt. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy baj :) Az én babámat is az első pillanattól kezdve egy héttel kisebbnek mondják az összes ultrahangon. Nekem eléggé az elejétől figyelték, mert meddőségi központba jártunk (de természetes úton fogant, csak gyógyszeres segítséggel). A legelső ultrahangnál a számított kora hat hét volt, de rögtön mondták, hogy nincs is még annyi, egy héttel fiatalabb, valószínűleg a ciklus vége felé fogant. Most voltunk a 18-20 hetes ultrahangon, számított kor 20 hét volt, méretei szerint 19.

Ezzel semmi gond nincs a világon, csak annyit jelent, hogy picit később fogant.

A nagyfiamnál például minden ultrahangon azt mondták, hogy egy héttel idősebb a méretei alapján, valószínűleg ő meg pont korábban fogant meg. Van ilyen, nem is nagyon ritka egyik sem.

Hogy mikorra várhatod, azt nem lehet tudni, nincs kőbe vésve, hogy pont 40 hetesen fog megszületni, jöhet hamarabb is, vagy később is, ezt azért ennyire pontosan nem lehet megmondani. Van, hogy elég egy front, és sorra indulnak be a szülések akár a 36-37. héten is, és még igazából az sem jelent gondot, de nem is jósolható meg előre a baba kora alapján.

2015. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!