Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennem kell a kötelezö fogorvo...

Mennem kell a kötelezö fogorvosi vizsgálatra. Viszont tudni kell rólam, hogy életemben nem voltam még fogdokinál, félek töle, tán jobban mint a szüléstöl:D ha van roasz fogam, kotelezoen kihuzza megjavitja ha akarom ha nem?

Figyelt kérdés
2015. okt. 14. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem kötelező. Csak ajánlott.... Nézz utána hogy egy gyulladt fognak milyen hatási lehetnek a terhességre.
2015. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

A fogorvosok meg szokták beszélni a pácienssel, ha ki kell húzni egy fogat, vagy mást kell vele csinálni.


Megnyugtatlak, a legtöbb ember túléli.


Ha gyerek előtt nem adsz magadra, mi lesz szülés után, amikor lényegesen kevesebb lesz az időd és energiád arra, hogy kinézz valahogy?

2015. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Hááát, őőőő, izé. Mutass már példát annak a gyereknek.
2015. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelez semmire, de ha van rossz fogad azt erősen ajánlott megcsináltatni mert veszélyes lehet a terhességedre. Egyébként is jobban jársz ha most megcsináltatod mert szülés után nem biztos hogy lesz rá időd.
2015. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha ilyen igénytelen vagy most, mi lesz veled gyerekkel?
2015. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem volt iskolafogászat legalább? Minket vittek kb, kétévente. Amúgy nem kötelező a kezelés, de ha van rossz fogad, akkor inkább hagyod elrohadni?! Bocs, de ez igénytelenség... Nem beszélve, hogy a rossz fog mindenféle más betegség forrása lehet.
2015. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Most komolyan? Hány éves vagy, hogy még nem voltál fogorvosnál? Évente ajánlott menni terhességtől függetlenül, úgy, mint a nőgyógyászhoz. Van rossz fogad?
2015. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha budapesti vagy és van némi spórolt pénzed, tudok ajánlani olyan magán fogdokit, akitől nem fogsz félni. Fiatal, mosolygós, kenyérre lehet kenni, és legalább annyi időt tölt az ember lelkével, mint fogával. Én iszonyatosan félek a fogászattól, de ő megváltoztatta az életem ezen a téren. Én megértelek, és ha tudok segíteni, írj privit! :)
2015. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pont terhesség előtt jártam, hátha meg tudlak nyugtatni. Egyik nagy fóbiám a fogorvos de olyan szinten hogy volt hogy elküldtek mert egyszerűen leblokkolok ,remegek, halálfélelmem lesz, teljes pánik és akaratlanul sajnos nem tehettem róla nem hiszti volt. Aztán találtam egy nagyon rendes magán orvost akivel el tudtam erről beszélgetni ő adott nekem olyan nyugtatót amit műtétek előtt szoktak adni a betegeknek, így minden kezelést végre tudott hajtani a számba. Volt tavaly tömésem, gyökérkezelés, fogkő leszedés, majd teljes felső korona, és ezeket mind fájdalom mentesen csinálta így egy idő után már nem is kellett gyógyszer mikor hozzá jártam mert megbíztam benne.

Aztán terhes lettem most már csak alul vannak kisebb szuvasodások amit a bölcsességfogam fekvése okoz ezeket majd szoptatás után csináljuk meg és nem azért mert most igénytelen lettem hirtelen, hanem mert ha kimegy az érzéstelenítő nem fog használni gyökérkezelés után a rubophen meg a panadol ez tapasztalat, én xilox-ot szedtem kezelések után gyulladásra.

Keress egy jó magán dokit, jól felszerelt rendelővel, kérdezgess utána embereknek kit ajánlanak, aztán dokival konzultálj hogy mikor milyen kezelést hajtsatok végre.

Hidd el ha nekem sikerült neked is fog, nálam nagyobb fogorvos fóbiás nem létezett..

2015. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ugyan kérlek, még én is elmentem, bàr nem kötelező. Ha tömni kell, az nem fàj. Ne vàrd meg, mìg nagyon elromlik, mert ha màr fàj, akkor nem úszod meg olcsón. Tudom miröl beszélek, megszivattam màr magam én is a beszarisàgom miatt. Keress egy jó fogorvost. Mi az enyémmel megbeszéltük, hogy mit sos megcsinàlni, és mi az, ami miatt visszamegyek még.
2015. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!