Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma megtörtént a 0. ultrahangi...

Ma megtörtént a 0. ultrahangi vizsgálatom. Orvosom azt mondta 7 hetes élő terhességem van, viszont szívhangot nem mitatta. Szerintetek minden rendben van?

Figyelt kérdés

Kaptam képet "Kisborsóról", de nem talàlom az FHR jelölést rajta, ami a szívhangot jelöli.


Tudna valaki segíteni, hogy azon kívül hogy jelolik még? Egyébként 7 hetes a kis magzat



#szívhang jelölés #szívhang ultrahang #7 hetes magzat szívhang #7 hetes terhesség szívhang
2015. okt. 14. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
a szívhangot úgy jelölik, hogy "élő" ;)
2015. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Egyelőre embrió még, nem magzat, lehet, hogy az UH-gép még nem tud értelmezni szívfrekvenciát. De az orvos nem mutatta, te nem láttad, hogy pulzál a szíve? UH-leletet nem kaptál a képen kívül?
2015. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

engem 7 hetesen megvizsgaltak kézzel (elotte 6 hetesen masik doki szinten kézzel) s kozolte a doki hogy nem nõtt a petezsák a 6. hét ota és nem élõ a terhesség. de azert elkuldott ultrahanra (az elso uhm szinten 6 hetesen volt de akkor nem volt még szivhang). kiborulva hazamentem, de a ferjem azt mondta õ érzi hogy nincs semmi gond, higgyek. elmentünk masnap soron kivul uhra, kb a 7+5. nap lehetett. ott meghallottam a picikem szivet dobogni. most 15 honapos kiscsaj. persze orvost valtottam azonnal.


hidd hogy minden rendben van és úgy is lesz :)


nekem egyébként annyit irtak a leletre: sz.m. rendben (ez jelentette h szivmukodes rendben...)

2015. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írta a doki, hogy élő terhesség, akkor van szívhang. Bár a leletre is rá szokták írni, hogy pl. jó szívműködés. De az, hogy a doki azt mondta, hogy élő terhesség, azt jelenti, hogy van szívhang, nyugi, minden rendben.
2015. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%
Kézi vizsgálattal meg lehet állapítani a petezsák méretét??? Ki vizsgált téged, kedves 66%-os, Superman a röntgenszemével? Vagy UH-fejben végződött a keze? Melyik univerzumban élek én?
2015. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
igen, ha hiszed ha nem megvizsgált kézzel, elõzõ héten 33 mmes petezsákot mondtak õ meg 25 mm-est :) kulonben annyira nem lehetett vakon.mert egybol megkerdezte hany naposak a ciklusaim. mondom 40. mondta hogy akkor lehet nem kozepidos a peteeres es egy hettel fiatalabb terhes vagyok mint gondolnam....majd hozzáete hogy az uh a biztos....de szerinte nem élõ a terhesség. na de hogy lehet ilyet mondani egy terhes nonek??? tippelgetni??? ês ez egy magánorvos volt a 4. keruletben....pff :)) az interneten találtam, lakohelyem szerint o volt kozel, és a honlapjarol nem derült ki hogy nincs a rendelõjében uh keszulek kulonben nem is mentem volna hozza mivel pont azt szerettem volna elkerulni tobbek kozott a magan orvossal hogy kulon kelljen futkarozni a 9 honap alatt uhra es vizsgalatokra. kulonben jokat irtak rola...de hát....azonnal kerestem masik orvost akinek normalis rendeloje van.
2015. okt. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
9.4 mm az embrió, annyit làtok...És most latom, hogy az ambulàns kezelőlapra "veszélyeztetett terhesség" van feltűntetve...Szóban viszont nem mondta. ..
2015. okt. 15. 07:12
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem ártana orvost váltani, ha ilyen jó a tájékoztatás.
2015. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem tudsz megnyugodni, menj el egy másik orvoshoz is, aki normálisan elmondja a dolgokat. (nem tudom magánban, vagy sztk-ban voltál-e)

Szerintem ha élőnek van feltüntetve, akkor minden oké.

Nekem is rá volt irva a veszélyeztetett terhesség a papirra az elejétől, meg is lepődtem, mint kiderült a korom miatt, 35. év felett állitólag rá szokták irni, hogy miért nem tudom.

2015. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

A mi kórházunkban minden terhesség veszélyeztetett, mert így a vizsgálatokért több pénzt tudnak kérni az Egészségbiztosítótól... Nem tudom, magánban voltál-e vagy TB-alapon, de lehet, hogy csak "adminisztratív" okai vannak a veszélyeztetett terhesség feltüntetésének.

Hitetlen egy Tamás vagyok, de én nem tudom felfogni, hogyan képes egy orvos kézi betapintással petezsák méretet meghatározni milliméter pontosságra. Már azt is elképzelhetetlennek tartom, hogy bármit is érezzen, nemhogy millimétert. Valaki világosítson már fel, mert tényleg én érzem hülyének magam.

2015. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!