Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kaptam meg a béta hcg...

Ma kaptam meg a béta hcg teszt eredményét, mi az a referenciatartomány?

Figyelt kérdés
A hcg 391 lett, referenciatartomány <5.3, ez mit jelent? (az értéktáblázatot megtaláltam, csak ez a referenciatartomány nem érthető számomra)
2015. okt. 16. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez azt jelenti,hogy <5,3 alatt kizárható a terhesség,a feltételezett terhességi hét(nap) figyelembevétele mellett. Ez az értek(ha egysége mIU/ml) kb.7-8 napos(fogantatástól számítva)terhességnek felel meg. Jelentősége a terhesség kizárásánál van,mondjuk méhenkívüli gyanúja esetén,vagy abortus után,hogy biztos elvették-e,vagy elhalt terhességnél.
2015. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. A fogantatástól számítva? Nem a beágyazódástól?
2015. okt. 16. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:
2015. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, direkt írtam, hogy ezt a táblázatot megtaláltam, hogy ne linkeljetek feleslegesen, nem ezzel volt gondom...
2015. okt. 17. 06:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Referenciatartomány=egy normál terhességnél adott héten azok között az értékek között mozog a hcg-szint.
2015. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy azért linkeltem, mert ott is le van írva táblázat fölött:)
2015. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja értem, szóval mivel 5.3 felett van, ezért terhességről van szó, és ezért van előtte egy "+" jel ugye?

Ha igen, köszönöm szépen, már értem :) (ezekkel a kacsacsőrökkel soha nem voltam jóban, ezek mindig bezavartak már azóta, amióta anno tanultunk róla) :) köszönöm mégegyszer

2015. okt. 17. 09:27
 8/8 anonim ***** válasza:
<5,3 = 5,3 alatt nem beszélhetünk terhességről, ahogy az 1-es válaszoló írta:) Ez nálad 391 volt, ami 4-5 hetes terhesség. A kacsacsőr nyíló felén van mindig a legnagyobb érték, a záródó felén a legkisebb, itt az <5,3 azt jelenti, hogy 5,3-as értéknél kisebbig.:)
2015. okt. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!