Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Viktória név szerintetek is...

A Viktória név szerintetek is "régies"?

Figyelt kérdés
Család húzza a száját :( és bár tudom, hogy mi döntünk, azért nem esik jól :(
2015. okt. 22. 20:58
 1/8 Amarok Tonrar válasza:
Igen, de attól még szép. Vannak borzasztóak a régiek és az újak között is, akkor már inkább legyen régi, de vállalható.
2015. okt. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem, a top 100 1014-ben adott babanevek között a 14. helyen van, és már elég régóta ott van az élbolyban. Mi is ezt a nevet választottuk lánynévnek, az egyetlen, amiben egyetértettünk, úgyhogy mikor anyukám közölte, hogy neki nem tetszik, mondtam neki, hogy akkor majd megszokja:D Annak is örültem, hogy nekünk sikerült közös nevezőre jutnunk, a család hadd húzza csak a száját, ti fogtok a gyereketekkel egy háztartársban élni, nem ők, és úgysincs olyan név, ami mindenkinek tetszene.


Nálunk végül anyunak egyelőre még nem kell szoknia a nevet, mert kisfiú lesz, de ha lesz kislány később, a Viktória nevet fogja kapni szinte biztosan.

2015. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*2014-ben, nem 1014ben:)
2015. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

A lánynevek elképesztően divatfüggők, míg a férfinevek évszázadok óta lényegében változatlanok, bár manapság megszaporodtak a bencék meg a máték, de az újszülöt kékzoknisokat általában ma is zolinak, lacinak, pistinek, misinek, petinek, ferinek hívják, mint ötven vagy száz éve.

Újszülött lánynak divatnevet adni véleményem szerint baromság, mert a divatnevek többnyire nem szépek , erőltetettek és magyar fülnek gyakran furcsák. Kacifántos nevet sem érdemes adni a gyermeknek, mert őt fogják csúfolni érte, ezért feltétlenül javasolt elütni a divattól.

2015. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem gyönyörű, ha lányom lenne ez lenne az egyik név amit választanék. Nem mondanám hogy régies.
2015. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viktoria = Gyozelem ;) Csak jo nev lehet egy kislanynak! Egy Viktoria :)
2015. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi is a jelentése miatt választottuk, mert majd' másfél évig vártunk rá :)
2015. okt. 23. 20:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép! Mi is gondolkoztunk rajta a párommal, de végül az Olívia mellett döntöttünk :)
2015. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!