Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mennyire nőtt a...

Kismamák! Mennyire nőtt a hasatok a 24. -25. héttől?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert baromira zavar hogy a kollegáim hetente többször is szóvá teszik hogy "húúú már megint mennyit nőtt a hasad" nem eszem kettő helyett, picit híztam popsira meg combra, de alapból volt ilyen ha elszaladt velem a ló, most ugye a hasam jobban nő. de nem éreztem eddig hogy hú meg ha, de most már egyre jobban kezd bosszantani az állandó megjegyzès. Ismerőseim szerint teljesen normális a hasam mérete nem túl nagy stb. de már kezdem magam rosszul érezni. Még volt egy "biztos nem ikreket vársz" beszólás is! ti hogy voltatok ezzel?! mennyire nőtt látványosan és rajtatok is csodákoztak? hogy kezeltétek!? egy 27 hetes kismama

2015. nov. 2. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb a 24. héten indult meg látványosan, utána a végén már nem volt látványos a növekedés.
2015. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Engem meg az zavar, hogy mindig kicsinylik... :))) Az se jobb, hidd el! Ne bosszankodj rajta! Engem egy dolog érdekel, hogy a baba megfelelően fejlődik-e a mások "szakértő" megjegyzése meg lepkefing. :D


28+3 hkm

2015. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezekkel a kolléganőkkel mindig csak a baj van! :D Az enyémek meg a baba súlyán vannak fent akadva, hogy milyen nagy baba lesz majd. Na utána néztem teljesen átlagos a súlya a babámnak arról nem is beszélve, hogy még csak félidős vagyok rengeteget változik még a baba súlya. Nekem sincs nagy hasam, de már az ügyfelek észreveszik és mondják hogy kislányom lesz. Igazuk is van, kislányom lesz!! :)))
2015. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

27+4 hkm

Együttérzek veled.

Én nem voltam túl vékony, de kövér sem, amikor teherbe estem, kicsit talán az átlagnál nagyobb hasam lett mostanra. Nekem is folyton megjegyzéseket tesznek. Pl. anyósom amikor 5 hónapos voltam mondogatta, hogy nézzek utána, hogy biztos nem 6 hónapos, az orvos tévedhetett, mert az ő családjukban csak 6-7 hónaposan volt ekkora hasa valakinek (mondtam neki, hogy én más genetikával rendelkezem, nem vagyunk vérrokonok)...Másoktól is kapok megjegyzéseket, hogy már biztos hamar jön a baba, mivel akkora a hasam. Rosszul érzem magam, amikor közölni kell, hogy nem, addig még sok idő van...Ja, meg biztos nagyon nagy baba lesz, ezt is mondogatják.

A baba súlya, méretei átlagosak, teljesen korának megfelelőek.

Korábban valami olyasmit olvastam, hogy ez alkati kérdés, illetve a megtapadás helyétől (ha a hasfalon van, akkor jobban nő a poci), a hormonok mennyiségétől függ stb.

Nekem nincs megoldásom ezekre a beszólásokra, de szintén bosszant mint Téged.

2015. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most vagyok 23 hetes és akkora hasam van, hogy megkérdezték minap, hogy mikor szülök?

6 cm-el kissebb, mint az első babámmal a 9. hónapban.

remélem ennél nagyobb azért nem lesz :D

2015. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze hogy a baba egészsége a fontos, de ezektől az állandó beszólásoktól már belém hozzák a frászt ilyen téren is.

A másik meg már néha 2 lábon járó pocaknak érzem magam.

Asszem igaza volt a kismama tancsadó könyvnek el kell terelni a pocakról a figyelmet :P

Boldog babavárást és jó egészséget kívánok mindenkinek! :)

2015. nov. 3. 08:02
 7/10 anonim ***** válasza:
24 hetes vagyok, már 2 hete 28-30 hetesnek tippeltek, pedig első baba, alacsony sem vagyok, a csípőm is közepesen széles, és összesen 2,5 kg-t híztam idáig, azt mondjuk mind a hasamra, mert a lábam és a karom ugyanolyan vékony, mint a baba előtt. Én sem eszem kettő helyett, ami a kilóimon is látszik, szerencsére ebngem megkímélnek az ilyen beszólásoktól, inkább én vagyok az, aki nagyon rácsodálkozik, hogy jesszus, már most mekkora. Az utóbbi 1 hónapban jó sokat nőtt, de ez teljesen normális, és egyáltalán nem jelenti azt, hogy a végén is sokat fog, mert teljesen eltérő az ütem mindenkinél. Nézd a jó oldalát, legalább nem azzal jönnek, hogy ,,huu milyen kicsi a hasad, biztos, hogy babát vársz?":)
2015. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

na igen a másik véglet sem jó!

Bunkó mindenesetre nem akarok lenni... még... bár már olvasgattam miket lehet válaszolni azokra a mondatokra amit nem kellene mondani egy kismamának :D

[link]


A kedvencem azért anyóspajtás is volt aki nem akarta elhinni hogy 16. héten már éreztem a magzatmozgást pedig nem csak én hanem a férjem is mondta hogy ez egyértelműen az volt. Tehát vagy azt gondolta hogy hülye vagyok, vagy hogy hazudok a terhességem idejét illetően, (amire meg abszolúte nincs okom mivel 4 éve vagyunk házasok :) )

2015. nov. 3. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj, azt nekem se akarták elhinni, anyukám és férjem édesanyja is csak az 5-6. hónap körül érezte, én meg már a 15.-en annak ellenére, hogy első baba, és mellsőfalon tapadt a lepény. Így még 2 hétig én sem mertem elhinni, éde a 17. héten már kis puklik látszottak, mikor rugdosott, úgyhogy akkor már biztos voltam benne, hogy addig is ő volt, főleg, hogy utána erősödött is, azóta meg már nagyon rugdos, és jóval többet érzem mozogni, mint anyu és anyósom, amire emlékeznek a saját terhességüknél.
2015. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hazajöttem vidékre. Itt meg a többség szerint kicsi a hasam... ennyit erről :D
2015. dec. 25. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!