Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülésznőt, vagy orvost...

Szülésznőt, vagy orvost választanátok a terhesgondozáshoz?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta már a szülésznők is végezhetnek önállóan terhesgondozást problémamentes terhesség esetén.

Ti választanátok csak szülésznőt a terhesgondozáshoz, ha problémamentes lenne a terhességetek, vagy inkább orvost?


Szülésznő hallgató



2015. nov. 6. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
És azt honnan lehet tudni, hogy probléma mentes lesz e a terhesség? Én 5 hónapig probléma mentes voltam. A maradék időben cukros, progi hiányos, lepény bajos, verzeses. Ezt nem tudtam volna előre megmondani 10 hetesen, amikor még semmi bajom nem volt. Úgyhogy orvost kérnék fel.
2015. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A problémamentest úgy értem, hogy AMÍG problémamentes.

Nyilván, ha a szülésznő azt látja, hogy komplikáció lép fel a terhesség alatt, akkor átirányítja a kismamát az orvoshoz, és utána az orvossal együtt végzik a terhesgondozást.

2015. nov. 6. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Én is maradnék az orvosnál. Az én dokim nagyon ügyes műtős, jó ultrahangos egyben, szeretem, hogy van egy fix ember bármilyen problémára a terhességgel kapcsolatban, akiben 100%-ig megbízom. Azt szeretném én is persze, hogy "fölösleges" legyen az orvosi szaktudása, de mivel ezt előre senki nem tudja, mi hogy alakul, megnyugtató a jelenléte a terhességem alatt.
2015. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
És olyan tényleg van, hogy 4 honaposan átvesz egy problémás terhességet az orvos?
2015. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Én az orvosomat újra. Nagyon régóta járok hozzá, ismer, már-már túl jól isa pproblémáim miatt (terhességem ettől függetlenül problémamentes volt), de én benne bízom ezer százalékig. Egy új emberrel, hiába szülésznő nem tudna ennyire bizalmi viszony kialalkulni, mondom ezt úgy, hogy az első szülésemhez fogadott szülésznőt nagyon kedvelem, és a következőt szeretném nála szülni, de nekem megnyugtatóbb, ha orvos kíséri végig a terhességet. Arról nem is beszélve, hogy friss még a rendszer, túl sok terhességet még nem vihettek végig a szülésznők, és biztos, hogy van ezer meg egy anomália, nem működő dolog benne, mert nálunk semmilyen bürokratikus dolog nem megy zökkenőmentesen, és nem szeretnék első fecske lenni ebben.
2015. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát pl. az egyetemet végzett szülésznők min. 100 terhesgondozást végeztek önállóan, mivel ez a diplománk (egyik) feltétele, így ezzel én vitatkoznék, hogy ebben nem annyira gyakorlottak a szülésznők...
2015. nov. 6. 14:02
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Én maradok az orvosomnál. Számomra ez így megnyugtató.
2015. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eddig orvosok végeztek terhesgondozast. Egy éve csinálhatják a szülésznők. Rengeteg szülésznő 20-30 éve a pályán van, tehát ennyi ideje nem vegezhetetett terhesgondozast. Egy év alatt meg nem hiszem, hogy nagy rutint szereztek. Én nem a szakmai tudásukat kérdőjelezem meg, de a legtöbb kismama tudna mesélni a beutalók, kiskönyv, időpont foglalás körüli furcsa anomáliákról. Én ebbe nem emelném még be azt, hogy a szülésznő végezze az egészet, akinek lehet, hogy én lennék az első kismamája évek óta. Arról nem is beszélve, hogy az orvosok sem túl együttműködőek pl nálunk velük, mert féltik a "fejős teheneket", ahogy egyikük fogalmazott, így információkat tartanak vissza, pl hogy csak a hármas szakrendelőben lehet az egyik specko vizsgálatra beutalót nyomtatni egy informatikai hiba miatt. De ugyanez a bunkóság megfigyelhető a dokiknál a védőnői rákszűrés bevezetésével kapcsolatban. A védőnőm mesélte, hogy minden második doki úgy beszélt velük, amikor gyakorlaton voltak mintha a seggükből rángatták volna ki őket, de meg is mondták, hogy ne gondolják, hogy majd segítenek nekik, a végén majd odaszoknak a nők hozzájuk, és.akkor kevesebb páciens lesz a magánrendelésen. Nah kicsit elkanyarodtam, de jobb ha leendő szülésznőként felkészülsz rá,hogy ez eeléggé mocskos terület, mert sok benne a pénz, és sok embert a pénz undorító feregge tesz.
2015. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én cito szempontjából is maradok a dokimnál. Én benne bízom ez van.
2015. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Orvost.
2015. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!