Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gravidát nem késő elkezdeni...

A gravidát nem késő elkezdeni majdnem hat hetesen?

Figyelt kérdés
Előtte szedtem folsavat, már tervezés alatt is. De már ennyi idő alatt is sokat fejlődik a baba, nem késő ha csak most kezdem el?

2015. nov. 13. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem késő. Én is azt szedem.
2015. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem és nem is fogok szedni semmilyen kismama vitamint, csak folátot, köszönjük jól vagyunk PONT
2015. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted 10 éve volt gravida, vagy 20 vagy 100 éve mit szedtek? Ennek ellenére meglehetősen sok egészséges baba született. Már ne haragudj, de hogy lehet ilyen együgyü kérdést feltenni?
2015. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szerinted 100 éve hány csecsemő született meg különböző betegségekkel? Szerinted 100 éve mennyire volt gyakori a tartósítószerekkel, mesterséges anyagokkal tuningolt zöldség és gyümölcs? 2015-öt írunk, ideje lenne talán beletörődni, hogy nem 100 évvel ezelőtt élünk és megpróbálni a lehető legtöbbet nyújtani a gyermekünknek. Mert ha a te gyermeked ne adj isten valamilyen fogyatékossággal születne akkor hajthatná neked bárki, hogy 100 évvel ezelőtt nem szedtek vitamint.
2015. nov. 14. 07:19
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
A világháború idején nagyon gyümölcs zöldség se volt, (a télről ne is beszéljünk) mamámék kukorica málén éltek. Nem kéne ennyire paramaminak lenni, nekem a vörösdiplomás patikus barátnőm mondta a védőnőmmel egyetemben, hogy felesleges ha változatosan eszel, bőven elég a folát, ha jó a vérképed. Egészséges eleven kislánya született a barátnőmnek, most 4 éves. Amúgy ha ennyire okos vagy biztos tudod, hogy a folsav sokaknak nem ér semmit mert nem szívódik fel, az aktív formáját érdemes szedni, az van a terhesvitaminokban is.
2015. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a vörösdiplomás patikus barátnőd valószínűleg azt nem mondta hogy ha valaki kérdez, akkor a kérdésre illik válaszolni. Egyébként más tollával...
2015. nov. 14. 09:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem segíteni próbált, még ha " más tollával is" ékeskedett, kiírta a forrását korrektül a véleménynek az előző hozzászóló.

Ahány embert kérdezel, annyiféle válasz fog születni, mert ez a kérdés Megosztó.

ÉN azon a véleményen vagyok hogy szedek terhesvitamint még a tervezés előtt kezdtem, mert nem akarom magamat hibáztatni, ha ne adj isten bármi baja lesz a leendő babámnak.

Tény, hogy régen sokkal több volt a vitamin-és ásványi anyagtartalma a zöldségeknek, gyümölcsöknek. A betegségekről nem tudok korrekt, megbízható statisztikát, mondjuk 100 évvel ezelőttet mával összevetve. Nem akarok pont az az egy lenni, aki nem szedett vitamint, és beteg gyereke született (lehet, hogy nem ettől, de tudom, hogy magamat okolnám)

Viszont az első hetekben nem sok tápanyagot vesz el tőled a gyerek, szinte meg sem érzed, egyedül a folátról tudok, ami ilyenkor kiemelkedően fontos, így nem gondolom azt, hogy "késő" lenne elkezdeni szedni, nagyon sokan kezdik el akkortól a terhesvitamint, amikortól maga a terhesség kiderül.

Szerintem ne húzd fel magad a válaszokon, váltsd ki a vitamint és boldog babavárást kívánok!

Egy egészségügyben dolgozó 8 hetes kismama

2015. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szerinted 10 éve volt gravida"

Igen, volt :D Legalább is 8 éve igen, feltételezem, hogy már előtte is volt.

2015. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem késő elkezdened! 9 hetes voltam, amikor az orvos megerősítette, hogy babát várok, akkor kezdtem el szedni a gravidát. :)
2015. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!