Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-10 hét közötti kismamák, ti...

6-10 hét közötti kismamák, ti is aggódtok, hogy nehogy gond legyen a babával?

Figyelt kérdés
Annyi olyat olvasni, hogy vérzés nélkül halt el a baba, hogy borzasztó. Erre tényleg ilyen sok esély van? A 8. hétben vagyok most, 2 hét múlva megyek legközelebb dokihoz. Tudom, hogy csak a pozitívra szabad gondolni, de azért aggódom.
2015. nov. 14. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Látod, ez a baj, hogy túl sokat olvasol ilyen témában!

Régen nem volt internet, nem volt ennyi helyről informálódás, de nem is idegeskedett ennyi kismama.

Ha valami gond van, akkor sajnos gond van, de nem így kell nekiindulni. Ha valaminek meg kell történnie, akkor meg fog történni, azzal semmit nem előzöl meg, vagy nem segítesz, ha végig aggódás lesz az egész.

Nyugodj meg, bízz a legjobbakban, hogy nem lesz semmi gond!:)

2015. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
én nemrég 8 hetesen mentem volna az első vizsgálatra mert szabin volt a dokim. hát pont addigra elvetéltem :( kb az 5. héten halhatott el a terhesség. azóta most 11 hetes vagyok. eddig minden rendben volt. csütörtökön megyek genetikai uh-ra. ha ott minden rendben lesz utána már megnyugszom egy kicsit. nagyon féltem idáig de mostmár tényleg csak pár nap a 12. hét és mivel idáig minden jó volt remélem hogy nem is lesz semmi baj :)
2015. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni, mint megtenni amit lehet, és aztán bízni a legjobbakban. Az idegeskedés nem használ! A legrosszabbra meg pláne nem szabad gondolni! Mondjuk ilyenkor gondol rá az ember a legtöbbet!

Én is idegeskedtem egy pár napig nagyon, miután megállapították a szívműködést, és hogy jól fejlődik, majd közölték, látnak egy hematomát mellette. Egyből nekiestem a fórumoknak, szakirodalmat is olvastam, pár napig beleéltem magam abba, hogy elvetélek (vérzés, kifejezett görcs nincs hálistennek), majd meggyőztem magam, hogy igazából azon kívül, hogy beszedem a szükséges gyógyszereket és pihenek, lazítok amennyit lehet, nem tudok mit tenni. Most kicsit könnyebb, de valahol én is izgulok, hogy jövő heti kontrollon minden rendben legyen! Biztos nagyon rossz lenne, ha gond lenne, de miért agyaljak, rajta, vetítsem előre? Bármi lesz is, meg fogom tudni! :) :( 8 hkm

2015. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindig van ok az izgalomra!

Én a 11. héten kezdtem megynugodni, majd a 12. heti genetikain kiderült, hogy van egy kis probléma a baba szívével, ez el is rontotta a down kór kockázatát, plusz a méhlepény sem a legjobb helyen van, kímélnem kell magam. Ennyit a nyugalomról, most genetikai tanácsadás+ kiadások, vizsgálatok...

2015. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia,én hétfőn leszek 8 hetes.

Előzőleg pont így történt.Nem volt már szívhangja a babának.A tüneteim persze elmúltak,és szörnyű volt.Féltem a következő terhességtől.Most is van bennem félelem,de nagyon reménykedem hogy most ki is tudom hordani ezt a drága kisbabát :)

2015. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát a negatìv történetek marhára megnyugtattak... de azért köszönöm a válaszokat.
2015. nov. 14. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,5ös vagyok.Nem azt kérted h nyugtassunk,hanem megkerdezted h mi is aggodunk e.en ezert irtam le az en sztorimat.en aggodok de talan mar nem annyira mint az elejen.lattam a szivhangot az megnyugtatott.de azert van bennem idegesseg a 12.ig. :(
2015. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!