Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák miért nem ehetnek...

Kismamák miért nem ehetnek nyert húst?

Figyelt kérdés

Tatárbifsztek, szushi, olyan kaja amiben nyers tojás, hal, hús van.


miért? nagy baj lehet belőle? pl, kaptam meghívást szushizásra, tényleg le kell mondanom?



2015. nov. 16. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem akarsz úgy elvetélni, mint az a nő, akivel a minap a váróban ültem...

Toxoplazmózis. És ő csak fasírtot készített vadhúsból.

2015. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen fertőzéseket kaphatunk, ha nem vigyázunk?


Listeriosis: A fertőzés vetéléshez, halvaszüléshez vezethet, az újszülöttek pedig súlyos betegségekkel jöhetnek a világra. A listeria baktérium magas számban található lágy sajtokban, nyers húsból készült pástétomokban, kis mennyiségben mirelit készételekben.


Szalmonella: Ez a baktérium súlyos ételmérgezést okozhat, a magzatot az anya magas láza károsíthatja. A szalmonella leggyakrabban tojásban, baromfihúsban és nyers húsban található.


Toxoplazmózis: A toxoplazma parazitát nyers húsban vagy félig főtt húsban, macskaürülékben és fertőzött talajban lehet megtalálni. Egészséges felnőtteknél az influenzához hasonló tüneteket okoz, de terhesség alatt elkapott fertőzés károsíthatja a magzatot. A terhesség előtti fertőzés védettséget nyújt, ami vérvizsgálattal ki is mutatható. Ha nincs védettségünk, ne nyúljunk macskaürülékhez! Mindig kesztyűben kertészkedjünk és után is alaposan mossunk kezet.


Clamydiózis: Ritkán előforduló betegség, amely vetélést okozhat. a fertőzés elkerülés érdekében ne nyúljunk ellő vagy nemrég ellett, tejelő juhhoz és újszülött bárányhoz.


Bár ezek a fertőzések ritkán fordulnak elő, jó, ha különös figyelmet fordítunk rájuk és védekezünk ellenük!!


forrás: [link]

2015. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előzők elmondták, hogy miért nem javasolt, viszont nagyon finomak a zöldséges sushik, szóval nem kell lemond a meghívást, csak jobban oda kell figyelned mit eszel.
2015. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tény, hogy én is jobban szeretem a tintahalas sushit mint az avokádósat, de attól még a közös sushizást nem mondanám le.
2015. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


2-es

Otthon 2 cicával lakunk együtt. ritkán használják az almot (többnyire kikéredzkednek), almot mindig én takarítok - lapáttal. Macskákkal szemben lehet védettségem? kisgyerek korom óta mindig volt cica a közvetlen közelemben.

Udvaron a kutyával csak kesztyűvel vagyok hajlandó játszani.

2015. nov. 16. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem meg a macska veszélyesebb,mint a kutya!

2015. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most már mindent kerülök, amit nem én készítek el! A 24. héten lagziban voltunk... 2 nap múlva hasmenés és magas lázam lett. Kiderült szalmonella fertőzés. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy 4 nap alatt túlestem rajta és lázam is csak 2 napig volt, nem is túl magas (38,4 volt a legmagasabb). A baba úgy néz ki jól van, de azt a pár napot nem kívánom senkinek! :( Halálra aggódtam magam és senki sem mondott semmit mi van a babával! :( Hamarosan megszületik. Remélem minden rendben lesz! :)
2015. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el, és egyél avokádós, tojásos vagy zöldséges szushit.
2015. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!