Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GDM-es kismamak, hogy alakul...

GDM-es kismamak, hogy alakul a baba sulya?

Figyelt kérdés
37 hetet toltottem ma, annyit mondott az orvos, hogy a kzs keringes rendben, lepeny rendben. Es a babaval is minden ok. De a baba 3100 g es ezt egy picit soknak tartom. Eddig mindig tankonyv szerinti volt a sulya. Most viszont 2900 -3000 grammot irnak maximumnak. Tudom hogy sok mindenkinek tert el a suly de eddig grammra pontosan annyi volt amennyi "elo van irva". Megijedtem, hogy nem jo a dieta. Ha tenyleg emiatt van akkor lehet karos a babara, es milyen kovetkezmenyei lehetnek?
2015. nov. 19. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
40+5-re született 3130g-al és 53 cm-el.
2015. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj.. heti 200 grammot híznak és az 3 hét alatt 600 gramm.. 3700 gramm pedig nem sok, 4 kg-ig átlagos a születési súly.

Amúgy nekem is ennyinek mérték és 3520-al született a kiírt dátum előtt 2 nappal. Én 31 hetesen ijedtem meg mikor 2100 grammot tippelt az orvos de az valószínűleg elmérés volt. Azt mondják az átlag akkor 1600 gramm körüli.

Ha jók az értékek akkor meg főleg ne aggódj, egyébként ha nagy is lenne a babád ez genetika is, ha végig jók az értékeid akkor nem emiatt nagy a baba.. ha véletlenül mégis nagy lenne de szerintem 37 hetesen ez nem olyan nagyon sok. A "nagykönyv" szerinti születési átlag 3,4 kg.

2015. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mi fiunkat 35. héten 3000 grammra becsülték. 39+2 naposan elfolyt a magzatvíz, csinált a főorvos uh-t, és 4300 g-ra becsülte a súlyát. Jól meg is ijedtem, ahogy beért a saját dokim, ez volt az első dolgom, hogy mondtam, császározzon meg, ekkora gyereket nem tudok megszülni (159 cm vagyok és 43 kg-val estem teherbe). Uh-ra már nem tudtunk lemenni, mert nagyon gyorsan haladt a szülés, félő volt, hogy nem érnék vissza a kitolásra (későn szóltak az orvosomnak, mert nem hittek nekem, hogy vajúdok, de ez másik történet), de az orvosom nyugtatott, hogy szerinte nem lesz akkora a gyerek tapintásos vizsgálat alapján. Igaza lett, mert 3090 grammal született meg végül. Gondolom nem fogyott 2 óra alatt közel másfél kilót.De még hosszú gyerek sem lett, mert 49 cm volt összesen, nem tudom, hogy mit mért a főorvos úr vagy mit számolt a gép.
2015. nov. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nálunk kedden a saját dokim 3308-at becsült, másnap a kórházban 3060-at, pénteken megszületett 3130-al.
2015. nov. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!