Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mennyibe került a baba...

Kinek mennyibe került a baba várás?

Figyelt kérdés

Tervezzük párommal, de én eléggé megfontolt ember vagyok, így nem szeretném a véletlenre bízni a pénz kérdést.


Miket vettetek, kb mennyibe került összesen?


2015. nov. 23. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira megválaszolhatatlan kérdés.Van,aki beéri mindenből a használttal,mert úgyis hamar megnő a baba,van,ahol volt már kisbaba a családban,így átszállnak a dolgok,van,aki újat vesz mindenből.Van,aki 150 ezerért vesz babakocsit,van,aki 30 ezres használtat.Van,aki tud szoptatni,van,akinek tápszer kell,ami szintén pénz.Van,akinek hasfájós a babája,ezért plusz gyógyszerek,csillapítók kellenek...Ki lehet hozni 50 ezerből is,de lehet,hogy 500 ezer is kevés lesz.
2015. nov. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekünk várását összeszémoltuk. 700 ezer volt a kelengye és az orvosi költségek. Csak magándokihoz jártunk, uh-ra is magánba, szülés választott orvossal és szülésznővel állami kórházban. Beleszámoltunk mindent, a kismamavitantól kezdve a kiságyon át az első csomag pelusig. Igyekeztünk minőségi, de ésszerű dolgokat választani mindenből.
2015. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem ez mindenkinél más, attól függ, mire van igény, mit kaptok meg a családtól.

Én már bánom, hogy feleslegesen vásároltunk huszonezrekért légzésfigyelőt meg bébiőrt, semmi értelme nem volt.

Egy újszülöttnek amúgy sem kell túl sok minden, egy kiságy, egy műanyag babakád, pelenkázóasztal, textilpelusok, ágynemű, 10 rugi, 10 body, amiket tesco-ban hármassával is meg lehet venni, pelenkából is csak 1 csomag újszülöttnek valót, mert ha nagy a baba, már kapásból az 1-es, vagy 2-es pelust kell venni.

Nagyon sok praktikus lista van, de szerintem ilyen felesleges cumisüveg fertőtlenítő, melegítő meg mindenféle horror áron árult dolgokat felesleges. Mi babakocsiból is a 100 ezrest vettük, közben aki vett 40-ért ezerszer jobb és praktikusabb volt, szóval érdemes körülnézni, használtan is venni, mert jóval áron alul megkapod ezeket újszerű állapotban. Úgyis amikor már megvan a baba, akkor derül ki igazán, mire van szükség, a többi meg marad a szekrényben bedobozolva.

2015. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

a szülés a terhesgondozással együtt 170 000 Ft-ba került.

A baba kelengye 120.000 Ft-ba, mert mindent így átvettünk egy az egybe sógornőméktől használtan...ez kb. a születésétől a 2 éves koráig szükséges cuccok...de én utána számoltam mennyi lett volna ha nem tőle vesszük, úgy kb. 200.000-ra jött volna ki, nyilván ebben vannak más által feleslegesnek vélt dolgok is pl légzésfigyelő, bébiőr, mózes kosár, járóka stb.

pelus havi 10.000 Ft, gyógyszer fürdető ilyesmi max havi 1000-2000 Ft...fél éves koráig anyatejes volt, kaja nem kellett neki.

2015. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
1.2 millió volt a vége. Semmit nem kaptunk, ruhákat használtan vettünk, minden más új.
2015. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

na igen, szépen el lehet szállni, elvégre van babakocsi 500.000 Ft-ért, meg van 60.000 Ft-ért.

Kérdező, ha rám hallgatsz, amit lehet használtan vegyél! A babák nagyon gyorsan nőnek, a játékokat, a ruhákat, szinte csomagolással együtt tudod megvenni a bizományiba, olyan jó állapotban vannak...márkás, minőségi dolgok, amiket kap az anyuka rokonoktól, ismerősöktől, de egyszerűen nincs idő ráadni a babára...rengeteg ilyen holmim van nekem is.

Egyszerűen teljesen felesleges pénz kidobás újat venni.

Egy dologból vettünk újat, a légzésfigyelő, mert azt írják egy év után már nem megbízható. Minden másunk használt.

Én a használtan, olcsón, jó minőséget elvét vallom.

Nem igazán értem miért vesz valaki 500.000 Ft-ért babakocsit, amikor használtan ugyanazt 100 e Ft-ért megkapni...a sógornőmék 60.000 Ft-ért vették meg azt, aminek az új ára 300.000 Ft, két gyerek használta, most a lányom használja 3. babaként, de még simán kibírja majd a 4. gyereket...és előttünk használta még kettő, tehát a lányom az 5. gyerek aki benne ül...

szóval ha valami minőségi, garantáltan kitudod használni még, ha amúgy jó állapotban van, felesleges újonnan megvenni.

Rengeteg kelengye listát szoktak egyébként itt írni, a védőnőtől is kérhetsz, hogy mik az alap dolgok, mert mindenkinek más a szükséges...van aki pl rácsos ágyat se vesz a gyereknek..szóval nehéz neked megadni a választ.

Én azt javaslom, szedj össze egy listát excelbe (szívesen átküldöm neked az enyém, ha átdobod privibe az emailed), és utána pásztázd végig a jófogás.hu-t, hogy mi a használt ár, meg az árgép.hu-t hogy mi az új ár, aztán eldöntöd miből mit veszel. De én abszolút használt párti vagyok...ha már 3 éves a gyerek az már más, egy 3 éves már elhordja a nadrágot, a kabátokat, akkor már nehezebb jó állapotút kifogni, de amíg ilyen picike újszülöttről van szó, addig tökéletes állapotú dolgokat kapni

2015. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ebből sok mindent nem fizettünk, hanem ajándékba kaptuk:


Oldalkocsis kiságy matraccal, rácsvédővel: 40 000

Elektromos mellszívó: 37 000

Ruhák használtan, de nagyon jó állapotban a Hádából, meg a Kismanóból 40 000

Ruhák újonnan C&A-ból 35 000

Babakocsi+autósülés+mózes (travel systemes): 200 000

Dianatal szülészeti gél: 20 000

Egyéb kiegészítők (osszívó, cumisüveg, egyéb, apróságok), kb. 8000

Lepedő, légáteresztős-nedvszívó alátét a lepedő alá, textilpelenkák: 10 000

Felnőtt pihenőszék/hintaszék használtan: 40 000

Kiskád: 3000

Hastartópánt: 4000

Pelenkázófeltét: 6000

hordozókendő: 15 000

Fiókos szekrény a babaholmiknak: 13 000

szoptatós párna: 12 000


Összesen: 483 000. Ha csak mi vásároltunk volna, akkor babakocsit nem veszünk, csak autósülést, és ruhákból az újakat nem vettük volna meg, így kb. 300 000 ft-ot költöttünk volna első körben. Ezek között nyilván ott vannak a személyes igényeink, amik teljesen nélkülözhetőek, és nagyon egyéniek, pl. felnőtt pihenőszék, hastartó pánt, szoptatós párna, dianatal gél, mellszívó.

2015. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Talán 100 ezer a minimum és felső határ a csillagos ég. Lehet őssejtszerződést kötni 600ezerért, magánkórház 1 milláért, külön extra vizsgálatok 500ezerért, babaszoba 1 milláért, stb. stb.
2015. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Mi ezekre költöttünk:

Orvos kb. 50 ezer.

Kiságy ágyneművel 20 ezer

Babakád 1000

Turis ruhák 5000

Kismama nadrág 2000

Textil pelus 5000

Babakocsi 28 ezer

Pipere dolgok 2000

Cumisüveg 2000

Mellszívó 4000

Kb. ennyi.

Elvből mindent használtan veszek.

2015. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi ezekre költöttünk:

Magánorvos a havi terhesgondozással és szüléssel együtt pesti kórházban: 250.000

Szülésznő:45.000

Babakocsi:70.000

Kiságy:20.000

Babakelengyék(kiskád, cumisüveg, mellszívó,ágynemű stb) kb.:70-80.000

Ruhák:30-35.000

Magamnak a kórházi csomag(hálóing, köntös, melltartó stb):15-20.000


Mindenből újat és minőségit vettünk, mert tervezünk még babát ezek akkor is jók lesznek.

2015. nov. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!