Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten kell mennem...

Hányadik héten kell mennem védőnőhöz? 6,8 vagy később?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

12. hétig...javaslom, előbb a háziorvost keresd fel, ő ad beutalót az első laborhoz, azt csináltasd meg, és akkor annak az eredményeivel menj már eleve a védőnőhöz. én a 8. hétre lettem kész vele, és így 8 héten mentem hozzá.

persze első a nőgyógyász, de gondolom azon már túlvagy

2015. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én első gyereknél 12 hetesen voltam, az uh után, másodiknál 15 hetesen.
2015. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

3. terhességnél :

nekem mindig a nődoki adott beutalót a laborra ...

védőnőnél 16 hetesen voltam 1x és többet nem mert nem volt szimpatikus így lemondtam a védőnői szolgálatot

házidoki 1x voltam asszem a 9.hó elején - erről elfelejtkeztem :-)

a első kettőnél is :

mondjuk én 10 hétnél előbb nem is voltam orvosnál ...

feleslegesnek ítéltem h csak egy petezsákot lásson és visszarendeljen majd 2-3 hét múlva...

védőnő mindig utána volt 1-2-3 héttel ahogy összejött

házidoki is max 1x középidőn túl


hmm nem nem felelőtlenség csak a terhesség, állapot és nem betegség h heti szinten járjak orvoshoz vele

2015. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

szerintem meg ha már fizetjük a TB-t, igenis, kiveszem a nagy kalapból, amit lehet...ilyen a labor, ilyen az ingyen ekg, az ingyen vérvétel, az ingyen uh - emellett persze fogadott orvosom is volt, de le nem mondtam volna a védőnőt, plusz egy szolgáltatás, plusz egy ember, aki odafigyel rám a terhesség alatt. Nem, valóban nem betegség, viszont a szervezet képes legyengülni, hamar vitamin hiányos állapot léphet fel, a magzat is okozhat meglepetéseket, igen is, amennyi vizsgálat csak van, menjen el rá az ember.

Az meg, hogy néhányan úgy kezelik a diplomás, egészségügyben dolgozó védőnőket, mint a bkv ellenőröket, számomra elég érdekes dolog.

2015. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amíg nincs papírod arról, hogy van egy élő terhességed addig felelsleges. Ezt a papírt akkor kapod meg, amikor már van szívhangja a babádnak, azt 7-9. héten szokták vizsgálni, tehát ezután mehetsz csak.
2015. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kedves négyes :-)

szívesen összehozlak vele ha gondolod - de garantált a rémálom !

nem véletlen az h lemondtam a szolgálatot ... gondolatod h ha kiabál velem és egy 3ik gyerekét váró tapasztalt anyára azt mondja h idióta akkor azt majd csendben tűrőm... na nem ilyen nőt nem engedek a közelembe nem h a gyerekhez

am meg a gyerekdoki mellet dolgozik védőnő ö amolyan közkincs :-)


én meg úgy vagyok vele h az állapotosságomat ne rontsa már el a folyamatos aggódás a folyamatos dokihoz járás még akkor sem ha ingyenes a vizsgálat...

2015. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

persze, van olyan helyzet, amikor megértem, ha lemondod a szolgálatot..csak elgondolkodom mindig, mi volt előbb a tyúk vagy a tojás...miért viselkednek így...mert olyan némely anyuka hozzáállása is, hogy a bicskát kinyitja az ember zsebében...azt hiszi, 2-3 gyerekkel már előbbre van a témában, mint valaki aki ebből diplomázott, szintén anya, ráadásul havonta jár továbbképzésekre...


az én védőnőm mindig tud újat mondani, két hetente van továbbképzésük..persze én alapból is bírom, szerencsés vagyok, mert nagyon rendes csaj, az anyukák szeretik...talán mert jól kezeli az "úgyisjobbantudom anyuka típust" nem nagyon vannak haragosai.

Én megértelek, biztos szörnyű nő lehet, ne is vedd magadra amit írtam. Gondolom, érted, melyik anyuka típusra gondolok.

2015. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz a szívhangot megállapító UH vizsgálat után küldött a nődoki. 12. hétig kell bejelentkezni ha jól tudom. Én 6+4 hetesen mentem, mondom túl esek rajta gyorsan. Akkor nem volt vizsgálat, csak beszélgettünk és kiállította a várandós könyvet, megbeszéltük a következő találkozás időpontját és a családlátogatást. A háziorvosnál is ugyanezen a napon voltunk. Nálunk nem szokás a 12. heti kötelező vérvétel előtt elküldeni a kismamákat vizsgálatra. Így csak megbeszéltük az EKG időpontját és hogy mikor menjek a beutalókért.


36 hkm

2015. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A védőnőm azt mondta, hogy az új ukáz az, hogy a 12. hét után legkésőbb, vagyis szeretik, ha nálad van már a vérképed, a genetikai eredményeid, kombinált teszted eredménye.


Ezzel szemben engem húztak az sztk-ban, hogy menjek már el védőnőhöz, mert írni szeretnének a kiskönyvbe. így mi a 9. héten mentünk, aztán rossz kombinált teszt+amniocentézis kombó miatt legközelebb a 19.-en...:D


24 hkm

2015. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kedves hetes


érdekes volt h soha nem volt gond az előző védőnőkkel (volt sajnos jó pár)... tény h mind fiatal lelkes volt

mikor a 3. gyerekkel mentem már nem a régi fogadott hanem az új egy középkorú énmindentjobbantudokésazanyukákhülyék típusú hölgy volt

2015. nov. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!