Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A TGYÁS-hoz milyen orvosi...

A TGYÁS-hoz milyen orvosi igazolás kell és kitől kell kérni? Nőgyógyásztól vagy házi orvostól?

Figyelt kérdés

Pedagógus vagyok és a munkahelyem TB kifzető hely. Táppénzen vagyok már január óta és szeretném a szülés várható időpontja előtt 28 nappal megigényelni a TGYÁS-t. Nemrég mondták nekem a suliban, hogy kérjek egy terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolást. DE KITÓL? A nőgyógyásztól vagy a házi orvosomtól, akihez eddig is mennem kellett 2 hetente a táppénzes papíromért. Én ezt már nem értem. Légyszi segítsen, aki tud! ja és még valami!Az egyszeri anyasági támogatáshoz is kell egy ilyen igazolás?

35 hetes km


2010. márc. 22. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

A tgyáshoz majd a kórházi zárójelentésed kell, amin rajta van, hogy mettől meddig voltál kórházban, és mi a keresőképtelenséged kódja (10-es). Amikor kiadják a kicsi zárójelentését, akkor kapod a tiédet is, ha nem akkor kérd el külön.

Az anyaságihoz a nőgyógyász ad ki egy igazolást, hogy megjelentél 4 alkalommal a terhesgondozáson, azt kell leadni.

Ezeket értelemszerűen csak szülés után tudod intézni:)

Jó babavárást, és könnyű szülést!

ҝ

2010. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj-jajj bocsi, nem olvastam rendesen a kérdést!!

Szóval előtte a nőgyógyász ad igazolást arról, hogy mi a szülés várható időpontja, azt kell az igénylővel együtt beadni a munkahelyedre.

Még egyszer bocs!

Az anyasági viszont tényleg csak szülés után:D

ҝ

2010. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de Te milyen igénylőről beszélsz? Nem értem. Nekem minden további papírt a munkahelyem intéz, csak ezt az igazolást kell nekem begyűjtenem valamelyik otvostól. Az a papír, amin a doki megjelöli a szülés várható időpontját az a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolás vagy egy másik??? Bocsi, hogy ilyen érthetetlen vagyok. Kicsit túlbonyolítom néha a dolgokat! :-)
2010. márc. 22. 21:52
 4/14 anonim ***** válasza:
Az oep honlapról le lehet tölteni a papírt, a neve igénybejelentés terhességi gyermekágyi segélyre. Valószínű a munkahelyed is ki fogja küldeni, (nekem kiküldték kb. egy hónappal a szülés előtt, és ráírták, meddig kell visszaküldeni, meg azt is mi kell hozzá:D) de neked kell kitöltened és aláírnod, ezért írtam, hogy egyszerűbb egy füst alatt azt is beküldeni:) Legegyszerűbb, ha rákérdezel, minden gyorsabb, ha rásegítesz:)
2010. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja és nekem a doki vicces papírt adott, 20009-re tette a szülés várható időpontját:D Simán írt egyet, hogy mikor fogok elvileg szülni, aláírta, és lepecsételte.

ҝ

2010. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ok. Értem. Köszi a segítséget!
2010. márc. 22. 22:06
 7/14 anonim ***** válasza:
A terhesállományba vétel papírt a nőgyógyászod ad ki az aki eddig is adta a táppénzes papírt.Egy igazolást kell kérni tőlle a szülés várható időpontjáról.Azzal bemész a munkahelyedre és ott ki kell tölteni a TGYÁS igénylőlapot.Azt már ők fogják továbbintézni.Én is most intézem.Nekem azt mondták a munkahelyemen,hogy inkább várjam meg a szülés időpontját,ne intézzem előre,hogy a szülés napjáig kapjam a táppénzt.Én a héten fogok szülni és majd akkor intézem ha kijöttem a kórházból.
2010. márc. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos adja, aki eddig is. Ugyanolyan rózsaszín papír, csak más kód és a szülés várható ideje van ráírva. Ezt egy tgyás igénylővel együtt, oep honlap, a munkahelyeden add (küld el postán) a bérszámfejtősnek. Az igazolás, a születési anyakönyvi kivonat, a gyermek tb száma a szülés után pótlásként küldendő el.

A háziorvosnak lehet h szüksége lesz egy igazolásra a várható időről a nőgyógyásztól, hívd fel és kérdezd meg.

2010. márc. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mostmár minden tiszta! :-)
2010. márc. 23. 22:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én idén 04.03.-án szültem.4 nap múlva jöttünk ki a kórházból.A zárójelentést rögtön megkaptuk,de az anyakönyvért vissza kell mennem holnap azaz 04.14.-én.Addig nem készül el és ráadásul elvették a személyi igazolványomat és a lakcímkártyámat is a kórházban.Azt is holnap kapom meg.Elmentem a munkahelyemre,hogy intézzem a TGYÁS-t,de a zárójelentést nem fogadták el.Az mondták,hogy mindenképpen kell az anyakönyv,mert a hátulján van valami amit le kell fénymásolniuk és utólag nem lehet beadni.Szóval elég gáz,de már 10 napos a picim ,itthon vagyunk.Apucinak már le is telt a rendkívüli szabadsága és még nem tudtam semmit se intézni.Mindenhova kell az anyakönyv.Arról már nem is beszélve,hogy akik a hó elején szültünk és elvették a személyinket még szavazni se tudtunk elmenni.Lehet,hogy jövőhónapban jövedelem nélkül maradok! :((
2010. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!