Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a legjobban felszívódó...

Melyik a legjobban felszívódó vastabletta?

Figyelt kérdés
Már szedtem többfélét, de továbbra se szívódnak fel jól. Szülés előtt szeretnék ráerősíteni a vérveszteség miatt (amúgy is folyton anémiás vagyok). 34 hkm

2015. dec. 21. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

C vitamint szedsz vas mellé? Segíti a felszívódását. Magnézium pedig gátolja. Vagy fordítva, ezt pontosan nem tudom de ha szedsz magnéziumot, akkor 2-3 óra különbséggel vedd be a vasat, c-vitaminnal.

Egyébként béresnek szedtem a vasát. Azt hiszem 15 milis, terhesen napi 2 szükséges lehet ha nem szedsz terhesvitamint. Én is annyit szedtem szülés után, állandóan vashiányos vagyok, nagyon megismerem a tüneteit. Folsavat is, annak a hiánya is okozhat vérszegénységet. Én most szülés után szedtem azt is, lett is színe az arcomnak.

2015. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Épp most vettem egy dobozzal a Béres-féle vastablettából, mivel azt még nem próbáltam. Meglátjuk, hátha ez jobb lesz.

Igen, betartom a szabályokat, magnéziumot jelenleg nem szedek.

2015. dec. 21. 16:41
 3/4 NikiDávid ***** válasza:
M1 mert nekem a haziorvossom mondta h 4 hét kell mire kibontja hatasat esetleg c vitamin felgyorsitja azàltal h hanarabb lebontja de ugy meg nincs ertelme nagyon nekem meg mondta haziorvos.
2015. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban, C vitaminnal érdemes szedni. A Floradixet javaslom, abban jó nagy mennyiségben van vas, és növényi alapú, nagyon jó a felszívódása. Fél órával étkezés előtt érdemes bevenni, és tejet és gluténtartalmú termékeket csökkenteni/elhagyni, mert azok gátolják a felszívódását.
2015. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!