Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megijedtem a terhességtől...

Megijedtem a terhességtől pedig tervezett baba, ti mit éreztetek?

Figyelt kérdés
Nem tudom kinek kiönteni a lelkem. Napok óta rosszul alszom a főnökömmel álmodok hogy hogy jelentem be neki hogy babát várok. Folyton mondogatja hogy ne legyek terhes olyan rosszul esett minden egyes alkalommal! Lehet hogy csak ezért az idegesség. Már nem tudom hogy ma is ezért hánytam vagy a baba miatt. Szazezerszer megbeszelem magammal hogy nyugalom semmi baj, imádkozok a jó Istenhez!Mégis tele vagyok izgalommal. Mindenen sírok, szinte alig bírok enni, végigmegyek a bolton és semmi nm esik jó. Kicsit kényes téma de a székletem is híg de nem tudom mitől, korhazba voltam par napot verzessel akkor normalis volt ezert nem is ertem! Valahogy nem így képzeltem ezt az egészet!
2016. jan. 3. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

nézd meg ezt a kérdést, esetleg vedd fel a kapcsolatot a kérdezővel, hátha tudtok beszélgetni a témáról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


egyébként velem az volt, hogy nagyon örültem, amikor terhes lettem, de ami utána jött...bár kitörölhetném az életemből (írtam a fenti kérdéshez, én vagyok a 9-es válaszoló)

2016. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért én ettől nagyon messze állok. Szeretném ezt a kisbabát, mindig beszélgetünk vele a férjemmel, simogatjuk, imádjuk már most! Csak ez a rengeteg tünet, étvágytalanság, hányinger, fêlelem az újtól és fêlelem a főnökől ês a vele való beszélgetéstő. Ettől kivagyok!
2016. jan. 3. 10:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is vegyél három mély levegőt, és kifújni se felejtsd el:)

Hány hetes vagy?


Hányingerre: melyik kismamavitamint szeded? Gravida, Elevit ugyanis fokozhatja, akár ki is válthatja.

B6, és B12 vitamin segít az étvágyad meghozásában.


Mennyi és milyen magnéziumot szedsz? Ez okozhat hasmenést pl., ha túl sok, de az lehet akár az idegességtől is. Utóbbira pedig magnéziumot szoktak javasolni.

Székletfogónak jó a vas, pl. Hipp Natalban van jó mennyiség, az amúgyis egy jó kismamavitamin, vagy jó még a Floradix is, bár utóbbit az én gyomrom pl. nehezebben bírja, hányinger esetén nem biztos, hogy jó.


Főnök:

Semmit nem tud csinálni, már ott a baba, most ő a legfontosabb. Ha letelt a 12 hét, minél előbb közölném vele a helyedben, hogy megszabadulj ettől a stressztől, addig pedig, ha van lehetőséged, én a helyedben kivennék valamennyi szabadságot.


Mindenen sírsz:

A hormonok miatt ez egy bizonyos pontig normális, de jó lenne, ha tudnál valakivel beszélgetni rendszeresebben. Vannak fórumok, kismamacsoportok, ahol hasonló terhességi hétben lévő anyukák meg tudják beszélni a felmerülő kihívásokat, meg hogy miket élnek át, én is benne vagyok egy ilyenben, és nagyon megnyugtató tud lenni. Keresgélni kell persze, nekem a második ilyen csoport jött be, amihez csatlakoztam. Babanet.hu-n és Hoxa fórumon is tudsz keresni, beírod pl., hogy 2016 júliusi babák, és csatlakozol.

Ezen kívűl nekem sokat segít, hogy néha meghallgatok megerősítő mondatokat a várandósságról. Összeírtam ilyeneket, hogy ,,Bízom magamban", ,,A testem együttműködik a várandóssággal", ,,A kisbabám és én is egészségesek vagyunk", stb. Aztán felmondtam ezeket, alávagtam egy kellemes zenét, és mikor érzem, hogy kell, akkor meghallgatom. De neten lehet ilyeneket találni készen.


Alig bírsz enni:

Hát ez az első trimeszter ilyen tud lenni, nekem még a nyári meleg is rátett annó egy nagy lapáttal. Kísérletezni kell, hogy éppen mi csúszik le. Én volt, hogy 3 napig a délelőtti banánon kívűl csak instant krumplipürét ettem :D Valamin sokszor volt, hogy főztem egy nagy adag kaját, aztán nem bírtam enni belőle, férjemmel be is vezettük, hogy csak olyat főzök, amit ő is szeret, hogy legalább elfogyjon.


Nem így képzelted:

Hát, ez van. Elképzelni és átélni két külön dolog. Én tudtam, hogy rengeteg minden benne van a pakliban, és hogy az út nem rövid ahhoz a kisbabához, aki ott van bent. Kezdettől fogva beszéltem hozzá gondolatban, elmondtam neki, hogy fejlődjön szépen, legyen egészséges, és hogy nagyon örülünk neki, és szeretjük. Érdemes csinálni relaxációs gyakorlatot, csak leülsz, becsukod a szemed, veszel pár jó mély levegőt lassan, és beszélgetsz vele. Elképzeled, hogy milyen lesz, vagy mit mondana. És a relaxálás, meg a légzőgyakorlatok már alapból is segítenek nyugodtabbnak lenni, és befogadni ezt a helyzetet, hogy ott van egy kisbaba a hasadban.


Nekem nem volt rózsaszín felhő, nem imádok terhesnek lenni, nehéz volt hozzászokni ahhoz az érzéshez is, hogy mozog. Persze örültem, és örülök neki, hogy jól van, és hogy érzem mozogni, de nincs az a föld fölött lebegés, mint sokaknál. Ez engem volt, hogy elbizonytalanított, hiszen annyian írják, hogy ez milyen jó állapot, hát nekem csak egy átmeneti, ahol várom, hogy a maga idejében megszülessen a kisbabám. Ezt a részét én sem így képzeltem, pedig nekem mondhatni álomterhességem van, és ismerek olyat, aki hetek óta kórházban fekszik, a várandóssága alatt rengeteg nehéz dolog előjött, és mégis imádja ezt az időszakot. Szóval nemcsak az egészségi állapottól függ.


Remélem, adtam pár ötletet:)

33hkm

2016. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok, nem is azért ajánlottam, hogy te ugyanígy érzel szó szerint, de te is rosszul érzed magad, csak más miatt. és azt kérdezted, hogy más mit érzett, gondoltam, hogy belinkelem őt meg magamat:)


a terhesség nekem se volt olyan, ahogy elképzeltem. a gimi, az egyetem sem volt olyan, mindig van sok rossz és jó meglepetés az életben:)

2016. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm <3 Hipp Natalt szedek meg Magne B6-ot a görcsök miatt, azóta jobb a helyzet. Sokat beszélgetek én is a csöppemmel. Igazából el sem hiszem ezt az egészet még! Nem is tudom hogy mikor fogom. Relaxálni szoktam, keresek majd ilyen megerősítéseket! Biztos segíteni fog. Amúgy oviban dolgozok csupán 4 hónapja! 7 hetes vagyok!
2016. jan. 3. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!