Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért alacsonyabb a vércukorsz...

Miért alacsonyabb a vércukorszint terhelés után?

Figyelt kérdés
Én most vagyok a 30. hétben, a terheléses vércukorszint mérésnél az alap érték:3,9 mmol/l ezután pedig terheléssel 2 óra mulva :2,7 mmol/l. / 24.hetes terhességnél / mire utalhat ez ?
2008. szept. 16. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia! arra, hogy a szervezeted nagyon jól tudja feldolgozni a cukrot. ennek örülni kell.
2008. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyon jó, általában több szokott lenni, nekem előtte 4,3 volt, utána 6,8. 7-7,8-ig jó.
2008. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem az alapérték 4,1 volt a terhelés után 2,2. Nekem is azt mondta a doki, hogy túl gyorsan bontja a szervezet a cukrot.
2008. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha cukortartalmú dolgot viszel be a szervezetedbe, akkor rövid időre, de lezuhan a vércukorszint, normális esetben. Pontosan ezért kérik az alapvérvételre bejegyzett embereket, hogy reggel menjenek, és előtte ne egyenek, mert úgy tévesen alacsony eredmény lehet a vége. A cukorterheléses vizsgálatnál viszont pont ezt a folyamatot próbálják reprodukálni, hogy lássák, lebontja-e megfelelő ütemben a szervezet a cukrot. Persze, ennél a vizsgálatnál nyugodtan ehetsz előtte, mert ott úgyis beléd diktálják azt a cukros löttyöt.
2008. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2008. szept. 18. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!