Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatti rosszulletek...

Terhesseg alatti rosszulletek mennyire gyakoriak es mennyire durvak ugy altalanossagban?

Figyelt kérdés
Lattam itt par ezzel kapcsolatos kerdest es kezdek felni. Mennyire jellemzo ez az egesz napos hanyas? Es, hogy valaki az agybol nem tud kikelni a rosszullettol? Annyira felek, hogy nalam is ez lesz.
2016. jan. 9. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
ez változó, szerintem nagyban függ a terhes alap teherbírásától. Van aki észre se veszi, egyáltalán nincsenek rosszullétei, és van aki kórházba kerül, bár ez a legritkább. Szerintem a leggyakoribb a kisebb kellemetlenségekkel járó terhesség, amit még simán ki lehet bírni.
2016. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek egyáltalán nincs rosszulléte, más meg kórházba kerül, nincs általánosság. Valószínűleg az fogja megkérdezni, pl. "meddig tart még a hányinger", aki rosszul érzi magát, de azért ha keresgélsz, bőven fogsz találni olyan kérdést is "bajt jelez-e ha nincs semmilyen tünetem?".
2016. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Ez igencsak változó, van, aki egyszer sincs rosszul,meg van, aki folyamatosan.


Egyrészt függ az alkattól is, de sokat számít a hozzáállás is - aki szerint "csak akkor igazi" a terhsség, ha végighányja meg végigszenvedi, annál sokkal erösebb, mint aki természetesnek veszi.

Emellett ugyanannál anönél sem egyforma másik terhességeknél.

2016. jan. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne parázz rá nem biztos hogy így lesz. Én 3 terhességből 2szer voltam rosszul. De egyszer volt nagyon dúrva akkor kórházba is voltam. A másodiknál szinte semmi. A harmadiknál a 6. 7. 8. Hét volt elég kemény de még mindig nem volt olyan mint az első. Most 11 hetes vagyok és a héten 2szer hánytam. Igaz táppénzen vagyok és nem csinálok szinte semmit itthon vagyok. Majd csak elmúlik már!
2016. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, még terhességenként is eltérő lehet, én is az elsőnél minden nap émelyegtem kicsit úgy a 3. hónapig, de folyamatosan, a másodiknál meg csak 3-4 naponta, viszont az rosszabb volt és vagy fél évig tartott, pedig "nem értem rá". Szerintem azért inkább a hormonoktól függ, mint a hozzáállástól.
2016. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én konkrétan egész nap rosszul voltam, olyan volt mint egy vírusos gyomorrontásos megbetegedés csak hasmenés nélkül. Hányni csak heti 1-2x hánytam, inkább az egész napos borzasztó hányinger és émelygés gyötört, na meg az étel undor, kb. semmire rá se bírtam nézni, nem hogy megenni.


Viszont barátnőm egy pillanatra sem volt rosszul. Vannak szerencsések. :)

2016. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet kiszámítani. Nekem délután/este volt hányingerem, rokonomnak egyáltalán nem, ő hízott is már az első hónapokban is mert farkasétvágya volt helyette. Egy barátnőm csak a kávétól hányt és hányingere is csak reggel volt. Nekem egyébként a délutáni hányinger sem volt az a kategória, hogy ne bírjak kiszállni az ágyból. Hányni esténként hánytam de azt sem mindennap, mondjuk az estéket eléggé megszenvedtem. 2 hét alatt letudtam a rosszulléteket. De van aki végighányja a terhességét. Igaz nincs sok ismerősöm aki volt terhes de ilyennel személyesen még nem találkoztam.
2016. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy teltek a napok/hetek az első trimeszterben, azon gondolkodtam, hogy nekem mikor üt be a hányinger, émelygés és hasonlók, de aztán semmi nem lett belőle. Aluszékonyság és enyhe alhasi görcsök jelentkeztek csupán.
2016. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen változó: az elsö terhességnég félidöig folyamatosan rosszul voltam, a másodikkal egyszer sem (mindkettö lány lett), a harmadikkal az elsö 10 hétben voltam rosszul, de föként csak émelyegtem.
2016. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. terhesség: egyszer öklendeztem fogmosástól.

2. terhesség: semmi hányinger- kaja téren viszonylag nehezen választottam olyat, amit szívesen megettem, viszont volt helyette állandó álmosság.


Kimaradtam a rosszullétekből, szagérzékenységből, ájulás és ilyesmikből.

2016. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!