Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más érzésed volt volt első...

Más érzésed volt volt első gyerek születésénél, mint a többinél vagy nem? És ha még uj kapcsolatban is született a többi gyerek?

Figyelt kérdés
Ugyanaz az érzés van az első gyereknél és első gyerekvállalos párkapcsolatnál vagy házasságnál, mint a második ,harmadik gyereknél, aki akár már másik pártol van ? Vagy az első másabb ebből is, mint sok mindenből az életben ?
2016. jan. 9. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első szülésnél az embernek nincs konkrét tapasztalata arról, hogy mi történik. Az összes többinél már van egy érzet, még ha nem is minden ugyanúgy zajlik.

Nekem három van, és az első volt a legnehezebb minden szempontból.

A különböző kapcsolatokkal nincs tapasztalatom, mert egy apától vannak, de úgy képzelem, hogy maga a szülés ettől még hasonló, max. ha apás szülés, akkor más lehet, ahogyan támogat.

Nekem nagyon sokat jelentett a férjem jelenléte a szüléseknél, biztonságot adott, segített támogatott.

Esetleg ez eltérő lehet, hogy melyik férfi hogyan van jelen.

2016. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bár még csak koraterhes vagyok a második gyermekemmel, más apától, de megerősítem mindazt, amit az első írt.

Egyrészt most már tudom, mi vár rám, ettől egyrészt biztonságosabb, másrészt ijesztőbb is.

Az, hogy más a párom, furcsa, minden szempontból...

Egyrészt fura úgy beszélni a mostani páromnak a terhességgel kapcsolatos ismerős érzésekről, helyzetekről, hogy az elsőt nem vele éltem át (neki nincs gyermeke, úgyhogy ezen a téren abszolút tapasztalatlan).

Viszont már most ezerszer jobban támogat, és több érdeklődést tanúsít a születendő gyermeke iránt, mint az exem valaha is. Ez pedig azért is "fura", mert az exszel tervezett terhesség volt, a mostani párommal pedig nem. Mégis sokkal pozitívabban viszonyul hozzám, hozzánk...

2016. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Más volt igen, de konkrétan mire vagy kíváncsi?

Az első gyermek természetesen azért is más, mint az első, viszont utána azért is volt más, mert másvalaki, aki igazán szeret volt mellettem. Plusz, minden terhesség amúgy is más.:) Illetve az is más, hogyha másodikat, harmadikat várod, akkor már ott vannak a nagyobbak.

2016. jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!