Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már így valaki?

Volt már így valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

34hetes kismami vagyok, közeleg a szülés ideje.

Mindenkitől azt hallom, mennyire fájt, milyen rossz lesz, utána menni nem fogok tudni stb.

Tehát csak a rosszat látják benne.

Viszont, elöttem csak az van hogy végre a karomban tarthatom a Kisfiam.

Nem félek a szüléstől, sőt kifejezetten várom.

Főleg hogy mondhassam "huu menni kell a kórházba, hozd a bőröndöt." :D

Nem rettent el ki mit mond.

Mindenki kérdezi félsz? De kérem, mégis mitől? Első kisbabám lesz, teljesen ismeretlen a dolog.

Az ismeretlentől meg nem félek.

Izgalommal várom! :)

Valaki még van/volt így anycik? :)



2016. jan. 29. 00:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenki ezt mondja,h hú az nagyon fáj meg ha szét fogsz repedni meg varni fognak,h az h fáj stb. Nekem is első baba és én is inkább várom, h milyen izgi lesz mikor végre indulni kell,persze biztos nem fájdalom mentes,de én sem tudom előre el képzelni. 34hkm :)
2016. jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Fáj, fáj.. de ezt tudtuk mikor vállaltuk :)
2016. jan. 29. 00:29
 3/16 anonim ***** válasza:
1/Szerintem úgy is ék múlik minden fájdalom amikor végre a karunkban tarthatjuk majd :) Mikorra vagy ki írva?
2016. jan. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

En pont az ismeretlentol felek. Nekem halmozott egeszsegugyi problemak miatt csaszarom lesz. Mikor azt mondta az orvos, hogy nem szulhetek termeszetesen, csak szaszarral, na az volt az a pont, amikor mondtam a paromnak, h belevaghatunk a baba gyartasba. :) Rettegnek a szulesi fajdalmaktol. De igaz az, ha a Joistentol kersz valamit, segit megoldani... ;)

Meghallgatott. Most mar csak azt kerem, hogy konnyeden tullegyunk a muteten mindketten.

Szerencses es gyors szulest kivanok, es irigyellek a hozzaallasodert! :)

2016. jan. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem féltem. Úgy álltam hozzá mint te :) 11 óra vajúdás után mondta a doki hogy áttolna a műtőbe, császár lesz. Kértleltem hogy várjunk még, nagyon szerettem volna természetesen szülni. Mondtam hogy nem megyek sehova, nyomni akarok!!! :D De komplikáció miatt sajnos muszáj volt. Azóta is rosszul esik hogy nem érezhettem ahogy kibújik. Egyébként fáj fáj mert persze hogy nagyon fáj, de nem is az a lényeg, hanem amit írsz hogy utána ott lesz a kincs, én végig erre gondoltam. A vajúdást is szépnek éltem meg attól hogy fáj. Szép lesz mindent, könnyű szülést kívánok!!!
2016. jan. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Engem a gát metszéssel és a varrással ijesztgettek,hogy mennyire fájni fog és utána jegelni kell meg nem fogok tudni ülni... nos a dokim valószínű pillanatragasztót használt varrás helyett, ugyanis másnap már törökülésben szoptattam. Az ég világon semmit nem éreztem, nekem nahyon jó élmény volt mindkét szülésem. Lányommal 9 órát vajúdtam, olyan nagykönyvbe illő volt az egész, fájt de nem volt gáz. A fiam pedig mint egy gyorsvonat 2 óra alatt kirobogott, meg is lett a hatása mert nagyon kimerültem, mégis nagyon jó élményként maradt meg. Sikerélmény, hisz a végén két csodálatos gyermek lett a fődíj!
2016. jan. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szép így ijesztegetni hisz ez is olyan mint a terhesseg. Mindenki mashogy éli meg. En 19 órát vajudtam. Vagyis fajtam. A vajudast a dokik mashonnan szamoljak. Es nagyon fajtam. Epiduralert konyorogtem. Szep csendben szenvedtem de azt nagyon. Szerencsére a dokim bizott bennem. A kitolas gyors volt es abszolút fájdalom mentes. Es orulok neki :) utána ket napig alig tudtam ulni. Néztem a vajudokat h en megegyszer nem. De aztán elmúlt. Jott a szülés utáni depresszió. Nem az az orom h vegre itt a babam. Az volt az első napon de utána a kétségbeesés félelem tehetetlenség jött. Es aztán az is elmúlt. :) es most szerelem van. Imádom a legjobb dolog az eletben. Ket eves. Pocakban a teso :) meg jobban varom mint az elsőt. Pedig epp arcüreggyulladásom van az elsőtől. :D A szüléstől tartok de en is varom. Nagyon Boldog babavarast!
2016. jan. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell ijesztgetni a kismamákat. Korántsem biztos, hogy nehéz szülésed lesz vagy hogy utána bármi bajod lesz. Mondom ezt úgy, hogy nekem extra hosszú és nehéz szülésem volt, de ez elég ritka. Ott valahogy eszembe se jutott pánikolni, végeztem a dolgom. Amint kibújt a baba, minden fájdalom megszűnt, a gátmetszést-varrást meg se éreztem. Én nem foghattam mg a lányomat, mert nagyon kimerültem és mozdulni se tudtam, de ott volt mellettem a férjemmel együtt. Az első percek, amit végre családként tölthettünk, csodálatosak.

A felépülés elég simán ment, nem volt szükségem a fájdalomcsillapítókra, amiket adtak, már aznap tudtam rendesen ülni és menni is. Egyedül a szédülés maradt meg hetekig, de az a vérveszteség miatt érthető.

Azóta majdnem másfél év telt el, a rossz emlékek nagy részére nem is emlékszem és kész vagyok újra bevállalni.

2016. jan. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam kérdező mint te.Hallottam sok sztorit,láttam szülést élőben is,videón is.De nem rettentett el.Izgalommal vegyes kíváncsisággal vártam.Mikor elkezdődött a dolog,akkor sem ijedtem meg.Én is csak arra gondoltam,de jó hamarosan babázhatok.Villám szülèsem volt,3 óra alatt meglett.Igaz,azt a 3 órát 1 perces fàjdalmakkal csináltam végig,és fájdalomcsillapítót sem kérhettem,de 2 hét múlva már úgy éreztem,bármikor újra.A gyermekágyas időszak számomra nehezebben viselhető volt,mint a szülés.Valóban felesleges előre ràparázni.Ez egy ismeretlen állapot az először szülőknek,amire rendesen nem is lehet felkészülni.Mert nem tudni hogy alakul.Én úgy voltam vele,hogy sodródtam a történésekkel.
2016. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazan ertem, hogy ennek mi ertelme van. Kik mondanak neked ilyet? A csaladtagok, baratnok?


En a barati tarsasagban elsokent szultem, nagyon sok baba erkezett az azt koveto evekben es eepp mindig azt mondogattam, hogy nem kellmtole felni, mert bar nem egy kellemes vasarnapi fagyizas a vajudas, de osszessegeben nagy elmeny es nagy boldogsag, siman ki lehet birni.

Sot, lehet hogy en perverz vagyok, de a legjobb baratnommel naponta talalkoztunk, amikor terhes volt, sot, a vajudasanal is ott voltam es mondtam is neki a szules elotti napokban, hogy en meg irigylem is, mert ez nagyon izgalmas, oriasi elmeny es jo volt nekem ketszer is megelni.


Nekem szerencsere soha senki nem mondott ilyet szules elott, de mar annyira vartam es olyan turelmetlen voltam, hogy ha valaki ilyet mond, akkor lecsaptam volna.


Nekem szerencsem is volt, mert mindket szulesem gyors volt es "szep", a gatmetszest is megusztam mindketszer, ugyhogy en mar utana kozvetlenul ugy mozogtam, mint elotte, a legnagyobb bajom az volt, hogy utaltam betetet hasznalni es beletort a bicskam a szoptatasba.


Ne hallgass rajuk, sot, kerd meg oket, hogyha jot nem tudnak mondani, akkor inkabb maradjanak csendben.

2016. jan. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!