Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti kértétek a 12 hetes UH-val...

Ti kértétek a 12 hetes UH-val egy időben a fizetős vizsgálatot is?

Figyelt kérdés

Down-kórt meg még valamit vizsgálnak, 10.500Ft-ért.

Ha van értelme, kifizetjük, de ha nem valószínű, akkor nem adok ki rá ennyit.

Egyáltalán mit néznek a 12 hetesen? Bocsi de nem vagyok képben... én úgy tudtam, ott is down-ot néznek, de akkor most nem értem... kisegítenétek?


25 éves elsőbabás pár vagyunk, nincsenek káros szenvedélyeink, nem volt vetélésem, hamar össze is jött a bébi (ha ez számít)


2016. febr. 21. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi a 12. Heti vizsgálatot egy magánrendelőben csináltattuk. Kombinált szűrés volt, 30 ezerért, minket megnyugtatott.
2016. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én 30 fölött vagyok, 2. gyerkőcöt várom, mégis pár hete ugyanezt kérdeztem :) a nagyobbal ingyenes volt, de már akkor sem láttam értelmét.

elég sokan válaszoltak nekem, mindenki azt írta, hogy persze, kifizette a vérvételt.

nálunk amúgy 17.000.-

na mondom akkor mi is kérjük. közepesen rossz eredményem lett, down-ra jó lett, 1:5000, de edwards kórra 1:500-hoz az arány ami közepes... hívtak is, hogy menjek még egy kiegészítő vérvételre, ahol pontosítanak aránypáron és ez már csak 12.900.-!

hívtam az orvosomat, azt mondta ne menjek el, kiadok egy csomó pénzt és semmit nem tudok meg a gyerkőcről, inkább menjünk el egy alapos UH-ra a 18. héten


szóval értelme nincs sok, mert ha 1:5höz is az eredmény, az még nem jelenti azt, hogy beteg, csak azt, hogy 5 gyerekedből 1 valószínűleg beteg lenne...

de hogy őszinte legyek, ezek után is biztos kifizetném az első kört :D mondjuk nem mindegy, hogy nálatok jóval kevesebb :)

és igen, jól tudod, ez az UH mellé van kiegészítésnek, az Uh önmagában ingyenes! :)

2016. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a 12 hetes uh-n az Istenhegyin voltunk. Csak ajanlani tudom. Igaz, h 33e ft a kombinalt teszt,de nekem 30 evesen ennyit (tobbet is) megert a vizsgalat. Vervetel+uh van benne. Nezik a down kort, az edwards szindtomat es a pataut.
2016. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én holnap megyek a 12. heti UH-ra, de úgy döntöttünk a férjemmel, hogy amennyiben ezen a vizsgálaton az orvos nem lát valami aggasztót, akkor nem kérjük a kombinált tesztet. Én úgy gondolom, hogy ebben csak egy nagy üzlet van, ráadásul engem baromira feszélyezne, ha esetleg nem jó szám jön ki. A másik pedig az, hogy ha 1:10000-hez az esélye, vagy 1: 100-hoz, akkor is lehet az az egy épp a Te babád, és ha 1: 5-höz lenne az arány, akkor sem biztos, hogy beteg a kicsi... szóval engem nem győzött meg. Kifizethetnénk, nem erről van szó, magánrendelésre járok, de úgy gondoljuk, hogy ezen a pénzen inkább egy plusz 4D-s Uh-t csináltatunk, ahol szintén sok minden kiderül. Csak akkor fogjuk kérni, ha az orvosom valami aggasztót tapasztal.

Én a védőnővel nagyon jó kapcsolatban vagyok, nagyon régi ismerősöm, ő is azt mondta, hogy semmi nem indolokjaezt a plusz vizsgálatot nálunk, kivéve ha az UH-n bármilyen eltérés lesz. Akkor pedig az orvos úgyis fog szólni, és továbbküld vizsgálatokra. Az orvosban és a védőnőben is maximálisan megbízom.

2016. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Lina63 ***** válasza:
Nálunk is 30ezer. Én voltam, tesónál is megyek majd, ha lesz. 24 éves voltam akkor.
2016. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen. 28 vagyok, ferjem 36. Megerte, rossz lett az aranyszamunk, igy lett amniom is, de 3 betegseget kizarhatunk teljesen!


Amiket leirtal, azok nem szamitanak a kombinalt teszten, az ad egy szamot, hogy lassak, erdemes-e a magzatod tovabb vizsgalni.


Az uh a rendellenességek 1\3-at nem szuri ki, ezert van a kombinalt tesztes vervetel. Down, Edwads, Patau.

37hkm

2016. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nem pesti vagyok, így sajna a kórházajánlással nem tudok mit kezdeni.

Szóval ha jól értem, akkor ha az ingyenes UH-n azt mondja a doki, h lehet valami gebac, akkor is mondhatom, hogy akkor fizetem a másikat és nézzék meg? Vagy azt előre kell? Védőnőm azt mondta, már most el kellene dönteni, de akkor nem értem, hogy miért.

2016. febr. 21. 22:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha minden rendbe a 12.hetin attól még eltérés lehet a 20. Heti genetikai uh és jón ha van egy ilyen papirod,hogy voltál kombinált teszten is.Javasolják az orvosok ott sokkal korszerűbb géppel vizsgálják a babát is. 10.ezer forinton szerintem ne múljon...Én a.hepineten csináltattam elsőnél és és most a.második babánál is.
2016. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én ma már megcsináltatnám.

A 12 hetes uh tökéletes lett, semmit nem láttak rajta ezért nem csináltattam kombinált tesztet.

A 18. heti uh-n kiderült hogy fejlődési rendellenessége van a babának és az orvos szinte kötelezett amniocentézisre, merthogy esély van downkórra meg edwardskórra. Nah nem kívánom senkinek azt a rettegést hogy nehogy amiatt menjen el a baba mert véletlen megrepesztik a magzatburkot és 3 hetig rettegtem nehogy megcsörrenjen a telefon hogy baj van. Azt mondták ha lett volna kombinált teszt akkor elhagyható lett volna.

2016. febr. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én meg pont azért nem kértem a kombinált tesztet, mert a korom miatt (41) nagy valószínűséggel magas kockázat jött volna ki, úgyis mennem kellett volna további vizsgálatokra. Eleve chorionboholy-biopsziára megyek, az nem esélyeket latolgat, hanem tuti eredményt ad. De az előző terhességemnél még fel sem merült semmi ilyesmi 32 voltam akkor), a kombinált teszt akkor még igen ritka volt. Ma már szinte rutinszerűen ajánlják.
2016. febr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!