Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes nőt milyen munkajogok...

Terhes nőt milyen munkajogok illetik meg?

Figyelt kérdés
Jelenleg 12 órában dolgozom,papíron 8,éjszaka-nappal minimálbéren bejelentve?Hanyadik héttől mik illetnek meg s hogyan kell eljöjjek a munkahelyről pl.táppénzre,az 5.hónap után?
2016. febr. 25. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

8 órás munkaidő és nem lehet éjszakázni.

Táppénzre akkor mehetsz, ha a nőgyógyász fekvést javasol azaz ha gond van a terhességgel.

2016. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mond a nőgyógyásznak,hogy munkád miatt szeretnél táppénzre menni.Minden gond nélkül ir papirt,amivel háziorvos táppénre vesz.legalábbis nálam igy volt.én 5 hetesen kaptam töle papirt munka miatt.Alapból 12 órában és éjjel sem lehet dolgoztatni kismamát a terhesség megállapitásátol.
2016. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tehát ha az én munkarendem 12 órás, akkor nem dolgozhatom? :(
2016. febr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bizonyos munkakorokben eloirhatja az mt szerint a munkaltato a 12 orat. de onnantol hogy valaki varandos a munkaltato koteles az allapotanak megfelelo 8 oras munkakort biztositani, ha ezt nem teszi akkor tavolleti dijat kell fizetnie ami altalaban az alapber kedves kerdezo, tehat ne a tappenz legyen az elso gondolatod mert az jo esetben is csak 60%...a munkaltatod rakjon at szepen 8 oraba es adjon olyan munkakort ami az allapotodnak megfelel. munka torvenykonyve 11. fejezet korul
2016. febr. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Azért is kérdeztem,nem értem a bért miért írtam oda,mert nem a pénz a motiváló tényező ezesetben hanem a gyermekem és az én egészségem.ÜDV.mindenkit!
2016. febr. 26. 06:33
 6/11 anonim ***** válasza:
a gyerekednek es a terhessegednek az a legjobb ha az eletvteledben nem tortenik draszikus valtozas es ez alatt nem csak az optimalistol magasabb terhelest kell erteni hanem az optimalistol alacsonyabbat is. tehat az semcjo ha 12 orabol rohansz tappenzre mert a semmitteves vezet a tulhizashoz vizesedeshez mentalis problemakhoz mint terhessegi depresszio stb...de nem jo a tulhajszolas sem szoval azt szoktak mondani a kismama 4-esbol kapcsoljon at harmasra a varandossag ideje alatt :) nem egyesre nem kettesre nem 5osre. 4-esbol harmasra :)
2016. febr. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Remélem azért megengeded,hogy én döntsem el mi a jó a gyermekemnek és nekem.Köszi 😄
2016. febr. 26. 06:45
 8/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, az a baj, hogy papíron 8 órába vagy bejelentve szóval szabályosnak tűnik papíron, valószínűleg ha a munkáltatód ennyire foglalkozik a szabályokkal, akkor most se fog. Gondolom mindennap dolgozol is, 12 órás munkarendben nem lehetne 5 napig egymás után nem terheseknek sem. Táppénzre meg nem csak az 5. honap után lehet elmenni hanem bármikor, amikor orvosi indok van rá. A legtöbb nőgyógyásznak nem esik nehezére ezt igazolni és valamit ráfirkálni a leletre, amivel el tudsz menni táppénzre.
2016. febr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én nem rosszból írtam...sajnálom hogy magadra vetted...pont hogy jó szándékkal akartam tanácsolni de ezek szerint félre értettél.


6os

2016. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok.Mivel papiron 8-óra a munkaideje,és mégis 12orát dolgoznak ezért irtam,h 12órát nem dolgozhat.Szerintem nem általános dolog,hogy aki táppénzen van ellustul eshízik.énis az elejétől táppénzen vagyok,és 1kg jött fel rám 16hét alatt.tehát ezsem törvénxszerű.és énsem a pénzt néztem,hanem a mi egészsígünket ami ebben az esetben sokkal fontosabb mint a pénz.
2016. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!