Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti panaszt tennétek?

Ti panaszt tennétek?

Figyelt kérdés

Kombinált tesztem éppen közepes kockázatú lett edwardsra. hívtak, kaptam időpontot integráltra, vagyis egy vérvételre ami pontosítja az arányszámot.

utána mentem nőgyógyászhoz, ő is megnézte az eredményeket, babát és azt mondta, hogy szerinte felesleges 13.000.- ez a vizsgálat, nem leszünk előrébb, inkább ad beutalót szív UH-ra.

hívtam a szonográfust, hogy lemondom, erre elkezdett velem kiabálni, hogy mit képzelek magamról, ilyen rossz eredménnyel hogy képzelem ezt, milyen anya vagyok?

annyira megdöbbentett, hogy rátettem a telefont.


de már a 12. heti UH után is felháborodtam rajta, úgy kértem időpontot a 18. heti genetikaira, hogy ne kelljen szabit kivennem (9 előtt vagy 4 után). kérdezte, hogy fogom-e kérni az Uh-ot dvd-n, ami 12.000Ft. nem kértem, mire közölte, hogy akkor nem ad "jó" időpontot!


Ti tennétek panaszt? komolyan tartok a 18. heti UH-tól, hogy direkt nem fogja alaposan megnézni a babámat :(



2016. febr. 28. 20:28
 1/8 anonim válasza:

Ez elég nagy paraszra utal a szonográfus személyében. Nyilván úgy csináld a vizsgálatokat, ahogy az orvosod javasolja.

Mivel ez magánrendelés, tegyél panaszt és válts szonográfust.

Amúgy a kötelező vizsgálatokra a munkáltatónak kötelessége elengedni, nem kell szabit kivenned. Itt a genetikai uh- kra és vérvételekre gondolok, nyilván a babamozi majd a szabis kategória lesz ha mész.

2016. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én akkor, ott jeleztem volna a felháborodásom.

Amúgy meg genetikai UH-ra mennék máshoz.

2016. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ez nem magán!!! állami kórház!


a 12 és a 18 az kötelező és ingyenes vizsgálat, ugye a vérvétel a plusz fizetős vizsgálat! plusz ugye lehet 12ezerért dvd-t kér

2016. febr. 28. 20:55
 4/8 A kérdező kommentje:
2es! tényleg nekem kéne magán orvoshoz mennem a genetikaira mert az állami szonográfus bunkó?
2016. febr. 28. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, én eleve azért járok magán nőgyógyászhoz, mert az államiban bármikor kifoghatok egy bunkó dokit/szonográfust, így viszont én választhatom meg, hogy kihez menjek.


Attól tartasz, hogy nem fogja alaposan vizsgálni a babát... ezen az sem változtat, ha panaszt teszel, sőt, még ronthat is rajta.

2016. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy emlékezni fog rád? Annyi kismama megfordul a kórházban...


Én amúgy pont fordítva csináltam: magán ultrahangra mentem a 19. héten, de állami terhesgondozásra jártam, igaz, az általam választott orvoshoz.

2016. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
van nőgyógyászom, ő is néz uh-al, de a genetikait nálunk a kórházban egy genetikus szonográfus végzi, így én is hozzá megyek, elméletileg 3 Uh-ra. van pénzünk, nem a baba egészségén szeretnék spórolni, de ha adott ez a lehetőség akkor szerettem volna kihasználni. első gyerekemmel mindenre magánba mentünk, még a labort is úgy intéztük, most nem szeretném, miközben itt van a kórház 5 percre. csak ez a nő, biztos nagyon profi, de azt gondolom, hogy túl ment azon a határon amit egy állami intézményben megtehet. és ha senki nem szól emiatt,mikor vesz vissza?
2016. febr. 28. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tegyél panaszt, nem kell, hogy ő ott királykodjon, meg ilyeneket mondhasson másoknak is. Nyugodtan állj ki magadért, nem normális, hogy ő ott ülve ilyet mer mondani bárkinek is! Nagyon szomorú! Ha nem ért egyet azt normálisan is közölhette volna, nem milyen anya vagy és hasonlók, meg hogy nem ad jó időpontot stb.
2016. febr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!