Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hónapok óta Maltofer, de nem...

Hónapok óta Maltofer, de nem szívódik fel a vas, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó, másfél hete van a szülésig, hemoglobin szintje nagyon alacsony.

Több hónapja kapja a Maltofert, de nem javul a vérszegénység. (Folsavat nem említette neki orvos egyszer sem, én úgy tudtam, az kell a vas mellé.)

Mit lehet kezdeni ezzel, és milyen következményei lehetnek?



2016. febr. 29. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egyszerre vette be a magnéziummal, ugye? Az akadályozza a felszívódást.
2016. febr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt korábban szedett, de egy ideje már nem.
2016. febr. 29. 13:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy már nem szedi, de amikor még igen, akkor úgy, hogy kettő között eltelt 2-3 óra?
2016. febr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Maltofer nem a legjobb. Neo ferro folgamma-t kaptam minden terhességnèl, ez eleve tartalmaz folsavat plusz c vitamin is kell hozzá, hogy segítse a felszívódást. Kérdezzétek az orvost, hátha felír mást.
2016. febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én MaltoferFOL-t kaptam, ebben van folsav is. Neki a simát erőltették?

Mennyire alacsony a Hgb értéke?

Hogyhogy nem szólt az orvos, hogy gond van?


Következmény lehet, hogy intravénás vaskészítményre, vagy vérre lehet majd szüksége, HA tényleg olyan alacsony az értéke ÉS ha nehéz szülése lesz, nagy vérveszteséggel.


Én durva vérszegénységről indultam, a Maltoferfol teljesen helyrerakott (napi 2), jobb értékem lett mint egy nem terhesnek, mégis vérátömlesztést kellett kapnom, mert olyan nehéz szülésem volt, de ez azért nem általános.

2016. febr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Betartja, hogy se tej, se kakaó, se tea, se csoki, amikor beveszi? Mert az mind akadályozza a felszívódást. Benne van a tájékoztatójában (legalábbis a Folgammáéban benne van)

38h km

2016. febr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem valt be egyik tabletta sem.

Holnap megyek a korhazba,vert fogok kapni. 74,5 a hemoglobinom,35 hetes vagyok.

En mar evek ota szenvedek a vasammal.

Ha indokolt a baratnod is fog vert kapni.es utana venasan vasat.legalabb is Nalam igy lesz.az tuti helyre rakja.ha elobb nem is szules utan.

2016. febr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó: Neki is így volt, tegnap kellett mennie, hogy befekszik, hogy vért kapjon. Aztán utolsó pillanatban mondták neki, inkább menjen haza és szedje duplán a vasat, azt kész.

Na ez akasztott ki kicsit, akkor írtam ki a kérdést.

2016. márc. 1. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!