Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki terhesen vért ad...

Ha valaki terhesen vért ad elvetélhet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem lehet, de miért? Nagyon az elején is veszélyes? Elvetélhet vagy mi?
2016. márc. 7. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de nálam volt, hogy 9 kémcső vért vettek le. Igaz kettőt 2 órával később. Sosem adtam még vért, de a terhességem előtt is rendszeresen kellett járnom vérvételre.
2016. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert könnyen vérszegénységhez vezethet. de ez csak tipp. Mert hogy ugye így is van legalább 2 labor a terhesség során, ha meg valaki ellenanyagos is az legalább 4-5 vérvétel
2016. márc. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából a vérvétel nem sok minden, a véradásnál jóval több vért vesznek. Normális esetben a szervezet nagyon gyorsan újratermeli de terhesen a megnövekedett vérmennyiség miatt így sem mindig győzi a szervezet, nagyon gyakran kialakul vashiány nélküli vérszegénység is mert a vörösvértestek nem bírnak olyan gyorsan termelődni, mint ahogy elhalnak a régiek. És a hemoglobin is kevesebb (vashiány nélkül is).
2016. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!