Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok és még nem...

22 hetes vagyok és még nem volt méhszájvizsgálatom?

Figyelt kérdés

2.babánkat várjuk, fiammal 24.héten bekerültem a kórházba visszatartással görcsökkel 1 ujjnyira nyilt a méhszájam.

Most 2.al még nem néztek ez normális?

Azt mondta doki hogy csak panasz esetén néz...nem kéne az előzmények miatt ezt szigorubban nézni?



2016. márc. 11. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Dehogynem kéne, az én dokim előzmények nélkül is mindig néz méhszájat... nálad pláne kéne, mert sajnos ilyen esetben fennáll az ismétlődés veszélye.
2016. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ja és veszélyeztetett vagyok kemenyedesek miatt 3x2 magnesi vagy ha jobban vagyok kevesebb.

Pihenés kizárt 1,5 éves a fiam!

2016. márc. 11. 10:45
 3/15 anonim ***** válasza:

Magánorvos minden hónapban nézi.

Kórházban ezt nem csinálják,mert nem nyúlkálnak .Oka,hogy a sztk-s rendelés kismamái között,kb 20% a normális,kúltúrált magyar ember,a többi meg olyan akihez bottal se szívesen piszkálnak.


És igen,kellene,sőt esetedben kötelező lenne.

2016. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Fogadott szülésznőm van csak amit a doki tud is. Lehet ez is a gond hogy dokit nem fogadtam?
2016. márc. 11. 11:11
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem a fiammal sem nézték soha, igaz, nem is voltak panaszaim, csak a 40. hét után ugye amnioscopia.

Most sem nézte még a dokim, és nem is bánom, én is 22 hetes vagyok 1 éves mellett.

2016. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen lehet gond,hogy nincs dokid.Szülésznő nem nézhet méhszájat???
2016. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Orvostol fugg. En azt sem tartom normalisnak, amikor minden honapban megnezik annak ellenere, hogy nincs panasz. Szerintem tobbet sem kell piszkalni, mint amennyire fontos.

Nekem pl az elso terhessegemnel egy alkalommal nezte meg az orvos, de nem is volt panaszom, meg a vegen sem kemenyedett a hasam egyaltalan.

A masodik terhessegemnel felido korul megnezte, mert nagyon sokat gorcsoltem, kemenyedtem mar az elejetol, hiaba szedtem egyre tobb magneziumot. Nyilt is egyebkent vegig, de mivel nagyon kis korkulobseggel vallaltuk a masodik gyereket, igy pihenni nem tudtam, maradt az egyre tobb magnezium szedese es az imadkozas. Nyilt is tovabb (utana meg ketszer nezte meg az orvos szulesig), de a vegen igy is inditva lett a szules 39 hetesen es 4 naposan, mert 3 ujjnyira nyitva volt akkor.


Te tudod, hogy megbizol-e az orvosodban. Ha ketsegeid vannak, akkor kerdezd meg oszinten, hogy miert nem nezi meg, vagy egyenesen kerd meg, hogy nezze meg egyszer, mert idegesit ez a dolog, felsz tole es szeretnel megnyugodni.

2016. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a szuleszno terhesgondozas alatt nem nezhet Magyarorszagon mehszajat, csak szules kozben.

Legalabbis nekem volt fogadott szulesznom es orvosom is, a szulesznohoz jartam a vegen nst-re, de pl az orvos vette le a kenetet, a szuleszno sem. Sot, amikor inditasra bementem, akkor is az orvost hivta oda, hogy megnezze a mehszajat. Viszont mar vajudas kozben amikor nem volt epp bent az orvos a szuloszoban, akkor a szuleszno nezte meg.

En ebbol arra kovetkeztetek, hogy vajudas elott, szules utan csak orvos vizsgalhat, a szuleszno csak a szuloszoban kompetens.

2016. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kérdeztem azt mondta azért nem szoktak méhszájat nézni mert görcsöt okozhat.

3 hét múlva megyek legközelebb akkor szólok hogy nézze meg.

Azt is tudja hogy a következő terhesgondozás után már csak a szülésznőhöz járok ő intéz nekem mindent.

2016. márc. 11. 11:26
 10/15 anonim ***** válasza:

A szulesznohoz gondolom a korhazba fogsz jarni, ugye?

Akkor viszont ott is megnezik majd neked, ha kell. Ha a szulesznonek elmondod, hogy mi a helyzet, akkor az ugyeletes orvost oda tudja hivni es megvizsgal. Ugyis vesznek majd le kesobb meg kenetet isa 35. het kornyeken, azt is orvos fogja csinalni.

(De gondolom ez korhaztol fugg. De nalunk mindig ez volt a menetrend: nst a szulesznovel a szuleszeti osztalyom, majd o megkereste a fogadott orvosomat es odahivta, megnezte a doki az nst-s papirokat, ha kellett, akkor vizsgalt, vagy elkisert ultrahangra, stb. Szoval biztos vagyok benne, hogy nem csak a szulesznovel fogsz a korhazban talalkozni, hanem orvossal is, hiszen eleve a kiskonyvet is orvos tolti ki es az nst eredmenyt is o ertekeli, nyilvan vizsgalni is fognak, foleg ha szolsz, hogy panaszod van.

2016. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!