Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Echogén bél? Magzatvíz levétel?

Echogén bél? Magzatvíz levétel?

Figyelt kérdés
1 hete voltam ultrahangon 18 hetesen és az orvosom mondta echogen belet vett észre. El küldött genetikai tanácsadásra. Ma voltam ott ahol szintén látták. Minden más tökéletes meg is dicsérte. De mondta hogy magzatviz levetelből tuddnak tovabb vizsgálni. Annyit olvastam kerestem hogy miért van ez? Akkor a magzatviz levetelrol es szinte csak rosszat olvastam most be pánikolva fekszem a sírást nem tudom abba hagyni annyira félek. Volt valaki hasonlo helyzetbe? Nem tudok megnyugodni

2016. márc. 17. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én meg anno mielőtt megcsináltattam, pont,hogy jobbakat hallottam,mint gondoltam. Ha utánaolvasol, akkor láthatod,hogy 0,5% százalék van a vetélésre. Ami elég kicsi. Ennyi egyébként sajnos más számos dologtól is bekövetkezhet. De nem rábeszélni akarlak, ne érts félre, de anno, amikor én mentem, előtte egy genetikus profnál voltam uh-on. Mondta,hogy a közel 40 éves pályája alatt több száz nőt küldött el mintavételre, és mindössze egy esete volt, ahol baj lett. De ha az amnió után elvetél valaki, akkor is annak a számlájára írják automatikusan.

Én nem bántam meg,hogy megcsináltattam. Egy uh sem 100%-os. Nem akartam,hogy esetleg megszületik betegen, aztán Isten ne adja pár hetes korában elveszítjük. Meg én tudtam,hogy végig idegeskedtem volna az egész terhességemet, és nem tudtam volna élvezni.

Azóta már meg van a fiam, aki 5 hónapos és egészséges.

2016. márc. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy indokolatlanul és túlzottam pánikoltatják a kismamákat a magzatvízvétel és a chorionboholy vétel kockázatával. Nekem kettő volt az utóbbiból (a koromra tekintettel). Fontos, hogy melyik intézményben végzik el, mert ahol igazán profik, ott gyakorlatilag soha nem fordul elő vetélés a vizsgálat miatt. AZ tény, hogy szigorúan be kell tartani a mintavétel utáni előírásokat (első nap fekvés, utána 2 hétig nem emelhetsz, tilos a szex és nem fürödhetsz kádban, csak zuhanyozni szabad), hogy nehogy baj legyen. Ezek után is csak akkor szokott nagyon-nagyon ritkán vetélés bekövetkezni, ha a magzat amúgy is korlátozottan életképes (a genetikus mondta ezt). Ne aggódj!
2016. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Annyira féltem. Fogalmam sincs mi a helyes. Olvastam hogy később nem láttak másoknál. De olvastam rosszakat is. Az éjjel keresgettem idegeségebben de csak rosszabb lett. Most megyek az orvosomhoz.
2016. márc. 18. 10:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért menj el a genetikai tanácsadásra megnyugtatásul. Biztos nincs semmi baj, később valószínűleg már nem is fog látszani.
2016. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!