Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell számolni a hónapokat?

Hogy kell számolni a hónapokat?

Figyelt kérdés
Ha a 40 hetet elosztjuk 4 héttel, így 10 hónap jönne ki. Nekem most könnyű dolgom volt, mert október végére vagyok kiírva, így azt veszem a 9. hónapnak, azaz a március a 2. hónap. Ezt máskor hogy számolják?
2016. márc. 20. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen ez csalóka :) a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják hivatalosan, de maga a fogantatás általában 1-2 héttel később köbetkezik be.Ezért szokták mondani hogy már 36. héttől bármikor jöhet a bab, nem számít koraszülöttnek (mert ugye az lenne a 9 hó hónap)
2016. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bab=baba :)
2016. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezt mindig úgy számolják, hogy a terhesség 40 (+/-2) hét.

egy hónap sem 4 hétből (28 napból) áll.

2016. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

egy hónap akkor sem 4x7 ha a terhesség 40 hét.

a hónap 30-31 napos, kivétel a február ugye.

2016. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pontosan 9 hónap és egy hét. Én 12 napja szültem. Tavaly június 6-án jött meg utoljára. onnan számítva 9 hónap március 6. És március 13-ra voltam kiírva.

Én így számoltam, és így ki is jön.

2016. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

9 hónap 1 hét egészen pontosan, kb félidőig az alapján mondtam (ha így kérdezte valaki), hogy a menzeszem első napját vettem figyelembe, minden hónap 23-án kezdtem az új hónapot, félidő után a szülés várható idejét, 30-at.


De annyira mindegy.. a terhesgondozásban úgyse érdekli a kutyát se, csak a terhességi hét. Aki holdhónapban számolja az is jó, hiába 10-re jön ki, tényleg nincs jelentősége.

2016. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, a hetekkel tisztában vagyok, csak gondot okoz, amikor valaki pl azt mondja, hogy 5 hónapos terhes, arról nem tudom hirtelen hány hetes. Vagy majd ha egy kívülálló megkérdezi, mennyi idős vagyok, nem hetekben akarok válaszolni, mert egy laikus nem igazán fogja érteni. A hónapok kiszámolása meg nekem magas 😃
2016. márc. 20. 14:03
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, akkor ha nekem január 22-én volt az utolsó menzesz, akkor már március 22-től már mondhatom, hogy 3 hónapos terhes vagyok?
2016. márc. 20. 14:04
 9/14 anonim ***** válasza:

mármint hogy 2 hónapot, nem?

azért nem vagy 3 hónapos, 8 hetes terhesen :D majd a 12. hét körül mondhatod, hogy 3 hónapos ;)


én amúgy 12. hétig azt mondtam (akkor még nem nagyon mondtam senkinek), hogy az elején vagyok. utána azt, hogy már túl a 12. héten. olyan 16. héttől azt, hogy lassan félidős.most 20 hetes vagyok, most félidőst mondok majd 1-2 hónapig :)

2016. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Marcius 22-en leszel ket honapos, mert ket honap telik el addig a mensidtol. Pont ugy, mint a szuletesi datumodtol szamolod a korodat. Amennyi eltelt, annyi eves vagy, ebben az esetben pedig ahany honap eltelt az utolso mensi ota, annyi honapos terhes vagy.

Tehat ketto leszel. Ha betoltod a kettot, akkor kezded a harmadik honapot, de meg nem harom honapos leszel.

2016. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!