Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy jutok el a kórházig ha...

Hogy jutok el a kórházig ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Mentőt kell hívni ha nincs kocsink? Vagy taxi elég? Pont aznap fog beindulni amikorra ki vagyok írva? Ha ki vagyok írva de nem indul meg,akkor mi van,napokig a kórházban fekhetek, vagy beindítják?
2016. márc. 24. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell mentő.

Ha elfolyik a magzatvíz, akkor szép nyugodtan rendbe szeded magad, hívtok taxit és azzal bejuttok. Ott bent még valószínű órákig vajúdni fogsz, mire megszületik a babád, szóval kapkodni nem kell. Egyedül arra ügyelj, hogy a kórházba vinni szánt holmik legyenek hetekkel előtte összepakolva.

Nem biztos, hogy aznap fog beindulni a szülésed, amikorra ki vagy írva. Az előtte levő két hétben már legyél felkészülve, hogy bárhol, bármikor beindulhat.

Ha nem indul meg a kiírt ideig, akkor pár napon belül föl kéne keresned orvosodat (ill. ahová terhesgondozásra jártál), valamit biztos csinálnak veled, de ebben már én se vagyok járatos, mert nem volt rá szükségünk.

2016. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Taxi bőven jó lesz vagy ismerős, rokon, akit meg tudsz kérni. Nagy eséllyel nem a kiírt napon fog születni. Az, hogy mikor kell befeküdni ha nem indul be orvosfüggő, általában 1-2 hetet még várnak, de ilyenkor sűrűbben kell menni NST-re, ultrahangra. A legtöbb ismerősöm, és én is tovább hordtuk mint a terminus, úgyhofy ez elég gyakori, főleg első babánál.
2016. márc. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Én inkább mentőt hívnék. A családban volt már példa olyan gyors szülésre, hogy mindkét esetben csak perceken múlt, hogy a mentőben szülessen a baba. Persze ez nem gyakori eset, de a mentősökben jobban bíznék, mint egy taxisban.
2016. márc. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Elég egy taxi, ritkán van olyan, hogy az első baba hamar megszületik.

Mikorra vagy kiírva?:)

2016. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A taxi elég, vagy ismerős autója is. De előfordulhat, hogy vajúdás közben folyik el magzatvized, ezért ha nem saját kocsiba ülsz, tegyél magad alá legalább egy törölközőt. De mentőt is hívhatsz, ha gyorsan halad a szülésed (pl. elfolyik a magzatvíz, és hirtelen rögtön 5 perces fájásaid vannak).

Ha a baba a betöltött 37. hét után születik, az már nem számít koraszülésnek, és legkésőbb betöltött 42. hétig hagyják magától beindulni a szülést. A kettő között bármikor beindulhat a szülés. A terhesség végefelé egyre gyakoribbak lesznek a vizsgálatok, az utolsó hetekben vizsgálják a méhlepény állapotát is, meg a baba szívhangját, ezek a vizsgálatok eredményétől nagyban függ, hogy mikor fektetnek be, és mikor indítják be a szülést.

2016. márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az lett volna a protokoll, hogy ha kiírt napig nem indul be, akkor onnantól két naponta NST egy hétig, majd indítják.

Mondtam az orvosomnak, hogy egy meg két hetet én tuti nem húzok rá, nekem már nagyon kellemetlen, fájdalmas az egész, a gyereknek meg tökmindegy már. A kiírt napon mondtam, hogy most valamit piszkáljon meg, hogy beinduljon, mert tovább nem szeretnék várni. Megvizsgált (tőle szokatlanul durván), aztán mondta, hogy sajnos nincs eléggé kitágulva a méhszáj, két nap múlva ismét próbálkozik.

Aznap este elfolyt a magzatvíz, hajnalra megszületett. Nem tudom, hogy pontosan mit matatott lent, de használt :)

2016. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Mentő. Szerintem sokkal tisztább azzal menni,ha bármi van,ők tudnak segíteni. Én nekem ébredéstől 2 perceseim voltak,mégis soká lett meg. Két nappal hordtam túl,de mivel aznap hajnalba hívtunk mentőt,igy már alapbol ott volt ekg és nem nst.Amúgy itt is két naponta nst ,egy hét után befektetés és inditás.
2016. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csodálkozom, hogy a védőnő ezeket még nem mondta el. Nem azon a napon fog beindulni a szülés, amikorra ki vagy írva. Van rá egy halovány kis esély, de nagy magabiztossággal mondható, hogy nem akkor fog születni.

Mentőt abban az esetben kell hívni, ha magzatvízelfolyással indul be a dolog, és a víz véres. Egyébként elég a taxi. HA taxival mentek (vagy bérelt kocsi, ismerősé, stb.) akkor mielőtt beülnél teríts magad alá egy nagy nejlont meg törölközőt, hogy ha menet közben elpukkannál akkor se legyen minden csupa víz.

Ha a kiírt napon sem születik meg a gyermek, akkor onnantól naponta nst vizsgálat, ha ott mindent rendben találnak, akkor mehetsz haza. Ha van valami baj, vagy úgy látják, hogy hamarosan szülsz, akkor úgyis ott tartanak. Esetleg ha túl messze van a kórház, és megterhelőnek érzed, hogy naponta bemenj, nyugodtan kérd meg a dokidat, hogy vegyen fel az osztályra.

Indítani akkor szoktak, ha legalább egy héttel a kiírt nap után sem szültél még meg. Van ahol két hetet is várnak.

2016. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogyan indul meg a szülés. Ha egyre gyakoribb, fokozódó fájásokkal, akkor van időd beérni.

Ha a magzatvíz folyik el, akkor igenis érdemes mentőt hívni, mert ilyenkor fennáll az esélye a köldökzsinór előreesésének, ami komoly problémákat okozHAT. (Nem törvényszerű, hogy okozzon, de mivel van rá némi esély, ezért nem érdemes kockáztatni.)

2016. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!