Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sportos kismamák! Ti abbahagyt...

Sportos kismamák! Ti abbahagytátok a fitnesst a terhesség miatt, alatt? Ha NEM, akkor milyen gyakorlatokat végeztetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


12 hetes kismama vagyok, ès a terhessègem elött rendszeresen jàrtam konditerembe. Sportos, fizikumom van, ezèrt nem szeretnèm abbahagyni az edzèst, bàr 2-3 hete nem nagyon jàrtam a konditerem közelèben sem, meg akartam vàrni, hogy betöltsem a 3 hónapot.

Termèszetesen nem sùlyokkal gondoltam az edzèst, hanem pl: lèpcsözögèp, akkor gugolàs, squat fenèkre, combra, szinte minden gyakorlat ahol a hasizmot nem veszem igènybe jöhet ugye?



#sport #sportos kismamàk
2016. márc. 28. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
csináld szülésig a kismama edzéseket rubint réka,béres alexandrásat
2016. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szemelyi edzo altal tervezett programot javaslok.
2016. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp konzultálj a dokival, hogy mit javasol.

Sajna nekem mindháromnál le kellett állni, mihelyt összejött. Az első kettőnél, mert clostys volt és egyébként is nehezen akartak megtapadni, így mire eljutottunk oda, hogy tényleg minden oké, addigra már ugye 4-5 hónapot kihagytam, ilyenkor persze nem volt javasolt újrakezdeni, csak egy kis terhestorna féle mozgást (nem a rubint réka stb félét). Most a harmadiknál meg az elején véreztem (nem tudták mitől, mert egyébként mindenem rendben). Most a 20. héten kezdtem el picit mozogni (inkább ilyen intim torna-terhes torna vegyítést), mert ugye megint sok kimaradt. Nagyon nehezen fogadtam el (sokáig a terem közelébe sem mentem, nemhogy be - párom ugye rendszeresen jár(t)), de aztán jóleső volt a szülés utáni 3. hónapban újra nekikezdeni és rájönni, hogy nem jöttem ki a formából.

2016. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én futottam és bringáztam ameddig jól esett. Mindenképpen beszélj az orvosoddal előbb, illetve ha kondizol akkor egy jó személyi edzőt, aki ért ehhez, kérdezd meg az elvégezhető gyakorlatokról.
2016. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár én már szülés után vagyok, a terembe jár egy 6 hónapos kismama. Őt személyi edző edzi heti kétszer. Kocognak, taposóznak, guggolnak, kitöréseket csinálnak stb. Hallom, ahogy mindig kérdezgeti az edző,hogy bírja-e, kellemes-e stb. Nagyon csinos a kismama, én mondjuk futni nem bírtam, amikor terhes lettem, mert valamiért hányingerem lett tőle. Sajnos az evésre sem figyeltem, sokat is híztam, most próbálok megszabadulni tőle. De ha még egyszer terhes lennék, biztos igénybe vennék egy személyi edzőt és folytatnám a sportot.
2016. márc. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz utána, a guggolás, súlyemelgetés nem javasolt, és ne vidd túlzásba jó a mozgás de most akarj szálkásítani.
2016. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én futni jártam a terhességek előtt/ között, hetente kétszer 5-6 km-t. Terhesség alatt váltottam ellipszis trénerre, taposógépre. A 30. hét után nem bírtam már a cardio-t, akkor vettem egy lépésszámlálót, és ügyeltem arra, hogy meglegyen a napi 10000 lépés.
2016. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!